مجله زندگی

روش پخت برنج قهوه ای کته خوشمزه و مجلسی و بسیار پر خاصیت

روش پخت برنج قهوه ای کته خوشمزه و مجلسی و بسیار پر خاصیت

برنج قهوه ای همان از برنج سفید تهیه می شود با این تفاوت که در برنج سفید لایه بیرونی شال به طور کامل جدا می شود ولی در برنج قهوه ای فقط لایه اول برداشته می شود

روش پخت برنج قهوه ای کته خوشمزه و مجلسی و بسیار پر خاصیت

برنج قهوه ای و روش پخت آن یکی از آیتم های آموزش امروز می باشد قبل از شروع آموزش اطلاعات مختصری راجع به این ماده غذایی به شما خواهیم داد. برنج قهوه ای همان از برنج سفید تهیه می شود با این تفاوت که در برنج سفید لایه بیرونی شال به طور کامل جدا می شود ولی در برنج قهوه ای فقط لایه اول برداشته می شود، برنج قهوه ای در واقع یک برنج سبوس دار است که می توان آن را جزء دسته غلات به حساب آورد در واقع برای سفید شدن دانه های برنج آن ها را می تراشند و متاسفانه همراه با این تراشیدن بسیاری از مواد مغذی آن نیز از بین می رود اما با کمتر تراش زدن این دانه برنج قهوه ای تهیه می شود که مواد غذایی بیشتری با خود به همراه دارد معمولا خیلی از مردم خوردن برنج سفید را به برنج قهوه ای ترجیح می دهند ولی با خوردن یک وعده این برنج به خوشمزگی و خواص خوب آن پی می برند. اما از خواص خوب برنج قهوه ای سرشار از آنتی اکسیدان، منبع خوبی از ویتامین C و E را دارا می باشد که خطر ابتلا به آسم را در کودکان کاهش می دهد، چربی و کلسترول خون را کاهش می دهد و باعث لاغری و کاهش وزن می شود همچنین برای افراد دیابتی نیز بسیار مفید است، برای بهبود عملکرد کبد و سنگ کلیه بسیار مناسب می باشد. امروز در پارسی دی روش پخت برنج قهوه ای مجلسی کته را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

برنج را با آب خوب بشورید تا آب برنج شفاف و زلال شود شما به دلخواه می توانید برنج قهوه ای را به صورت آبکش یا دمی تهیه کنید و بهتر است برای بهتر شدن روند پخت برنج را بعد از شستن با کمی آب و نمک خیس کنید و کنار بگذارید.

برنج را بعد از خیس کردن داخل قابلمه مناسب بریزید دقت کنید اگر می خواهید برنج قهوه ای را به صورت دمی بگذارید باید مقدار نمک و آب آن را اندازه کنید و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید به جوش بیاد حتما در حین جوشیدن کف روی برنج را مدام بگیرید.

وقتی برنج به جوش آمد اجازه دهید تا آب لای برنج کاملا بخار شود و هیچ آب لای برنج نماند که باعث شفته شدن شود سپس درب قابلمه را دمکنی قرار دهید و روی قابلمه به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید تا برنج قهوه ای دم بکشد در انتها به دلخواه کمی کره یا روغن روی برنج بریزید و شعله را خاموش کنید و برای ۱۰ دقیقه بگذارید در همین حالت بماند سپس سرو کنید.نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

روش پخت برنج قهوه ای کته خوشمزه و مجلسی و بسیار پر خاصیت
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا