مجله زندگی

طرز تهیه بروسکتای مرغ ایتالیایی ساده با نان باگت و گوجه و ریحان

طرز تهیه بروسکتای مرغ ایتالیایی ساده با نان باگت و گوجه و ریحان

بروسکتای مرغ یا همان بروشتای مرغ یکی از خوشمزه ترین پیش غذاها در سراسر دنیا می باشد که اصالت این غذا برای کشور ایتالیا می باشد که در قرن ۱۵ میلادی پدید آمده است

طرز تهیه بروسکتای مرغ ایتالیایی ساده با نان باگت و گوجه و ریحان

طرز تهیه بروسکتای مرغ

بروسکتای مرغ یا همان بروشتای مرغ یکی از خوشمزه ترین پیش غذاها در سراسر دنیا می باشد که اصالت این غذا برای کشور ایتالیا می باشد که در قرن ۱۵ میلادی پدید آمده است و می توان این غذا را در روم باستان نیز پیدا کرد، در واقع این پیش غذا یا غذای اصلی با روغن زیتون و کمی سیر و گوجه گیلاسی و یا گوشت و مرغ است که روی نان تست قرار می دهند و معمولا به عنوان پیش غذا یا میان وعده سرو می شود ولی یک نوع غذای رژیمی به حساب می آید. این غذا بسیار ساده و خوشمزه می باشد شما به راحتی می توانید این غذای بین المللی را در خانه تهیه کنید. امروز در پارسی دی بروسکتای مرغ با نان باگت و گوجه و ریحان را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کنید سپس به قطعات ریزتر خرد کنید و با کمی نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید سپس داخل تابه ریخته و مقداری روغن اضافه کنید و خوب تفت دهید تا مرغ تغییر رنگ دهد و کم کم نرم و پخته شود.

در ادامه داخل یک کاسه گوجه فرنگی را به شکل مکعبی خرد کنید و سیر پوره شده را به همراه روغن زیتون و سرکه و اورگانو و ادویه ها و کمی نمک و ریحان خرد شده بزنید و خوب مخلوط کنید و کنار بگذارید.

نان باگت را به قطر دو سانت به شکل اریب برش بزنید سپس با قلمو مقداری روغن زیتون روی آن بزنید سپس آن را گریل کنید و اگر دستگاه گریل در اختیار ندارید می توانید داخل کمی روغن سرخ کنید.

حالا روی نان کمی سینه مرغ پخته شده یا گریل شده را به همراه مواد مرحله دوم بریزید و در انتها کمی پنیر پیتزا رنده شده روی آن ریخته و برای چند دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر پیتزا ذوب شود سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید.نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه بروسکتای مرغ ایتالیایی ساده با نان باگت و گوجه و ریحان
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا