مجله زندگی

طرز تهیه ترشی بندری تند و فوری با رب گوجه فرنگی به شکل بازاری

طرز تهیه ترشی بندری تند و فوری با رب گوجه فرنگی به شکل بازاری

ترشی بندری از خانواده انواع ترشی های می باشد که با طعم و مزه تند و بندری است امروز ترشی بندری فوری با رب گوجه فرنگی به شکل بازاری را به شما آموزش خواهیم داد

طرز تهیه ترشی بندری تند و فوری با رب گوجه فرنگی به شکل بازاری

طرز تهیه ترشی بندری

ترشی بندری از خانواده انواع ترشی های می باشد و همان طور که از نامش پیداست با طعم و مزه تند و بندری است و مخصوص کسانی که طعم و مزه های تند را می پسندد. بیشتر ایرانی ها در فصل پاییز ترشی های مختلفی برای زمستان تهیه می کنند و این ترشی نیز یکی از خوشمزه ترین ترشی های تند می باشد شاید بتوانید به صورت آماده از فروشگاه این ترشی را تهیه کنید ولی مطمئن باشید طعم و مزه ترشی ها در منزل کاملا متفاوت و خوشمزه است. شما به دلخواه می توانید در تهیه ترشی بندری از سبزیجات دلخواه استفاده کنید و با فلفل تند این ترشی را آماده کنید خیلی زود هم آماده می شود و شما می توانید با انواع غذاها این ترشی را میل کنید. امروز در پارسی دی ترشی بندری فوری با رب گوجه فرنگی به شکل بازاری را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا گل کلم را به قطعات کوچک تر خرد کنید و داخل لگن آب ریخته تا کثیفی آن خارج شود سپس آبکش کنید و روی دستمال نخی بریزید تا خشک شود. خیار و بادمجان و هویج پوست کنده را مکعبی ریز خرد کنید و کنار بگذارید. فلفل ها را نیز خرد کنید. سیرها را پوست بگیرید و خرد کنید.

سرکه قرمز را با تمرهندی مخلوط کنید و هم بزنید سپس از روی صافی رد کنید تا هسته های تمرهندی خارج شود و آب بدست آماده که مخلوط سرکه و تمرهندی است را روی حرارت بگذارید.

ابتدا حرارت را زیاد کنید تا به جوش بیاد وقتی به جوش آمد تمام سبزیجات خرد شده را به همراه فلفل و سیر و نمک و نعنا خشک و رب گوجه فرنگی و سیاه دانه و تخم گشنیز اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید تا سبزیجات نیم پز شوند.

قابلمه را کنار گذاشته و صبر کنید تا از داغی بیفتد سپس داخل شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید در این روش چون سبزیجات با سرکه پخته شد فردای آن روز ترشی آماده شده و نیاز به زمان زیادی برای رسیدن ندارد پس ترشی بندری فوری ما آماده شد آن را به همراه غذاهای خود میل کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه ترشی بندری تند و فوری با رب گوجه فرنگی به شکل بازاری
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا