مجله زندگی

طرز تهیه تی تاپ خانگی ساده، خوشمزه و بازاری با ماست در فر

طرز تهیه تی تاپ خانگی ساده، خوشمزه و بازاری با ماست در فر

تی تاپ یک خوراکی نوستالوژیک برای همه ایرانی ها است امروز در پارسی دی طرز تهیه تی تاپ خانگی با ماست در فر را به شما آموزش خواهیم داد

طرز تهیه تی تاپ خانگی ساده، خوشمزه و بازاری با ماست در فر

طرز تهیه تی تاپ

تی تاپ یک خوراکی نوستالوژیک برای همه ایرانی ها که در زمان کودکی تا امروز همراه آنها بوده و حالا تصمیم داریم در این پست این خوشمزه را به شما یاد دهیم تا چگونه یک تی تاپ بسیار خوشمزه را در منزل تهیه کنید برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تمام مواد را اندازه کنید و سعی کنید از مواد دیگر جایگزین نکنید و مطمئن باشید هیچ چیز طعم و مزه کیک و شیرینی خانگی را نمی دهد و بهتر است ما سعی کنیم برای فرزندان خود خوراکی های سالم را در خانه تهیه کنیم. امروز در پارسی دی طرز تهیه تی تاپ خانگی با ماست در فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

کف یک قالب ۲۵*۳۵ را چرب کنید، فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. تمام مواد را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند. می توانید از قالب ۲۰*۳۰ استفاده کنید ولی ضخامت تی تاپ بیشتر می شود. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود.

تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل کاسه ریخته و با دور تند همزن به مدت ۷ دقیقه مواد را خوب هم بزنید تا سبک و حجیم و کرم رنگ شود سپس ماست و روغن را به ترتیب اضافه کنید و با افزودن هر کدام  دقیقه دیگر هم بزنید.

مخلوط آرد را به مواد فوق اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا یکدست شود سپس ۱ پیمانه از مواد را بردارید و داخل یک کاسه دیگر بریزید و پودر کاکائو را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا در دو رنگ مواد تی تاپ را داشته باشید.

مواد سفید را داخل قالب ریخته و مواد شکلاتی را داخل قیف بریزید سپس با قیف بدون ماسوره روی قسمت سفید رنگ خط های ضخیم بی اندازید سپس با خلال دندان طرح انداخته و قالب را در فر از قالب گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید سپس بعد از پخت از فر خارج کنید تا خنک شود سپس کیک را از قالب جدا کنید و پشت و رو کنید و کاغذ روغنی را بکنید و به اندازه دلخواه برش بزنید و صبر کنید تا خنک شود.

کره  و شکر قهوه ای را در تابه روی حرارت متوسط  رو به زیاد بگذارید و گاهی تابه را بچرخانید (قاشق نزنید) تا شکر کم کم شروع به ذوب شدن کند ذوب که شد دو دقیقه بجوشد و بعد خامه صبحانه را اضافه و هم بزنید تا یکدست شود، صبر کنید تا دوباره دو تا سه دقیقه دیگر بجوشد. در انتها ۱ تا ۲ قاشق کاکائو اضافه و هم بزنید تا کاکائو حل شود. سس را از روی حرارت بردارید تا از جوش بیفتد.

سس گرم را داخل قیف ریخته و یک پارچه دور قیف قرار دهید تا دست نسوزد سپس یکی از برش ها تی تاپ را برداشته و سس را روی کیک بریزید سپس لایه دیگر تی تاپ روی سس قرار دهید و فشار داده تا بهم بچسبند به همین ترتیب همه تی تاپ را سس بزنید و به دلخواه تزئین کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه تی تاپ خانگی ساده، خوشمزه و بازاری با ماست در فر
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا