مجله زندگی

طرز تهیه چیپس سبزیجات سالم و خوشمزه با پنیر پیتزا در فر

طرز تهیه چیپس سبزیجات سالم و خوشمزه با پنیر پیتزا در فر

چیپس سبزیجات یکی از خوراکی و تنقلات سالم است که از سبزیجات مختلف تهیه شده است و جایگزین بسیار خوبی بجای چیپس های ناسالم کارخانه ای برای بچه ها می باشد

طرز تهیه چیپس سبزیجات سالم و خوشمزه با پنیر پیتزا در فر

طرز تهیه طرز تهیه چیپس سبزیجات

چیپس سبزیجات یکی از خوراکی و تنقلات سالم است که از سبزیجات مختلف تهیه شده است و جایگزین بسیار خوبی بجای چیپس های ناسالم کارخانه ای برای بچه ها می باشد شما می توانید با خوردن این چیپس سبزیجات از ویتامین های مختلف آن بهرمند شید و هم یک تنقلات سالم بخورید. شما می توانید چیپس سبزیجات را با توجه به فصل های مختلف و میوه و سبزیجات مختلف تهیه کنید تا در رنگ ها و مزه های مختلف این خوراکی خوشمزه و رنگارنگ را داشته باشید. شما به دلخواه می توانید به چیپس سبزیجات ادویه و نمک بزنید و هم می توانید بدون ادویه تهیه کنید. خوردن چیپس سبزیجات همراه با ماست و همراه با سوپ و انواع غذاها بسیار دلچسب است و مهم تر خود شما آن را تهیه کردید و از سالم بودن آن اطمینان کامل دارید شما می توانید از چیپس سبزیجات به عنوان یک عصرانه و یا دورچین انواع غذاها استفاده کنید. امروز در پارسی دی چیپس سبزیجات با پنیر پیتزا در فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا گل کلم را خرد کنید و به اندازه دلخواه در بیاورید سپس چندین بار آب بگیرید تا کاملا تمیز شود. هویج و بادمجان و کدو را خوب بشورید و نیازی به گرفتن پوست نمی باشد سپس با کمک رنده ورقه کن آنها را حلقه ای برش بزنید اگر رنده مخصوص ندارید حتما نازک بگیرید. گوجه و سیب زمینی را به صورت حلقه ای برش دهید.

تمام سبزیجات را جداگانه داخل کاسه ها بریزید و روی هر کدام مقداری روغن زیتون و نمک و پاپریکا و فلفل سیاه بزنید و هم بزنید تا کاملا سبزیجات مزه دار شوند.

تمام سبزیجات را داخل سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداخته و کمی چرب کردید قرار دهید و بعد روی هر کدام از سبزیجات کمی پنیر پارمزان قرار دهید و فر را از ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۲۰۰ درجه گرم کنید و سینی فر را درون فر بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱ ساعت با دمای ۲۰۰درجه سانتی گراد چیپس سبزیجات خشک و آبش کشیده شود اگر بعد از این زمان خشک نشده بود زمان بیشتری دهید و هر از چندگاهی می توانید چیپس ها را زیر و رو کنید بعد از خشک شدن از روی کاغذ جدا کنید و به همراه ماست موسیر سرو کنید.

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه چیپس سبزیجات سالم و خوشمزه با پنیر پیتزا در فر
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا