مجله زندگی

طرز تهیه کوکو هفت لشکر یا هفت رنگ ساده و خوشمزه تبریزی

طرز تهیه کوکو هفت لشکر یا هفت رنگ ساده و خوشمزه تبریزی

کوکو هفت لشکر یکی از انواع کوکوهای سنتی ایرانی می باشد که بسیار مقوی می باشد. اصالت این کوکو برای شهر تبریز می باشد که به کوکو هفت رنگ نیز معروف است.

طرز تهیه کوکو هفت لشکر یا هفت رنگ ساده و خوشمزه تبریزی

طرز تهیه کوکو هفت لشکر

کوکو هفت لشکر یکی از انواع کوکوهای سنتی ایرانی می باشد که بسیار مقوی می باشد. از درشت خرد شدن مواد کوکو و انواع سبزیجات و ترکیبات مختلف باعث شده این کوکو به این نام معروف شود. همچنین گفته می شود به دلیل استفاده از هفت نوع ماده غذایی در این کوکو، کوکوی هفت لشکر نامیده شده است. کوکوها همیشه نقش مهمی در رژیم غذایی ایرانی ها دارند و انواع کوکو ها در بیشتر نقاط کشور تهیه می شود اما اصالت این کوکو برای شهر تبریز می باشد که به کوکو هفت رنگ نیز معروف است. شما می توانید از انواع سبزیجات دلخواه در این غذا استفاده کنید و با کمی خلاقیت طعم و مزه ای جدید در این کوکو ایجاد کنید. کوکو هفت لشکر برای یک وعده غذایی کامل بسیار مناسب است و همراه با یک نان تازه بسیار دلچسب خواهد بود. امروز در پارسی دی کوکو هفت لشکر تبریزی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا باید تمام مواد یکدست و یک اندازه خرد شوند که یکی از ارکان و نکته های اصلی این کوکو می باشد تا کوکو زیبایی داشته باشید. ابتدا لوبیا سبز را نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه با مقداری نمک بگذارید تا پخته و نرم شود سپس آبکش کنید تا آبش کشیده شود می توانید لوبیا ها را بخارپز نیز بکنید.

سیب زمینی ها را پوست گرفته و به یک اندازه مکعبی ریز خرد کنید و داخل تابه با مقداری روغن تفت دهید تا طلایی و نرم شود سپس جدا بگذارید. قارچ ها را اسلایس کنید و با حرارت بالا تفت دهید تا آب قارچ ها کشیده شود.

حالا پیاز را نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و بعد پوره سیر را افزوده و تفت دهید تا عطر سیر خارج شود و سپس گوشت را اضافه کنید و تفت داده تا گوشت تغییر رنگ دهد و از روی حرارت بردارید تا خنک شود. هویج را نیز آبپز کنید و در کمی روغن تفت دهید.

داخل یک کاسه لوبیا و سیب زمینی و قارچ و فلفل دلمه خرد شده و مخلوط گوشت و هویج بریزید سپس ادویه ها و تخم مرغ ها را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی یکدست شود.

در ادامه داخل تابه را کمی روغن ریخته تا داغ شود سپس مایه کوکو را داخل تابه ریخته و ۵ دقیقه ابتدایی درب تابه را بگذارید سپس بردارید و بعد بگذارید کوکو پخته شود کوکو را برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود سپس تزئین کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه کوکو هفت لشکر یا هفت رنگ ساده و خوشمزه تبریزی
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا