مجله زندگی

طرز تهیه کیک کاپوچینو شکلاتی خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک کاپوچینو شکلاتی خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

کیک کاپوچینو از دسته انواع کیک ها می باشد که بسیار خوشمزه و خوش عطر و بو می باشد و برای کسانی که طعم و مزه کاپوچینو را دوست دارند بسیار مناسب است.

طرز تهیه کیک کاپوچینو شکلاتی خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک کاپوچینو

کیک کاپوچینو از دسته انواع کیک ها می باشد که بسیار خوشمزه و خوش عطر و بو می باشد و برای کسانی که طعم و مزه کاپوچینو را دوست دارند بسیار مناسب است. کیک کاپوچینو همراه با شیر داغ بسیار دلچسب خواهد بود شما به دلخواه می توانید برای تهیه این کیک از کمی گردوی خرده شده نیز استفاده کنید. این کیک برای عصرانه و دورهمی بسیار مناسب است و شما به دلخواه می توانید در قالب گرد یا میان تهی این کیک را تهیه کنید. امروز در پارسی دی کیک کاپوچینو شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا فر را روشن کنید تا گرم شود اگر می خواهید این کیک را بدون فر درست کنید یک قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. مواد لازم را در دمای محیط قرار داده تا هم دما شوند. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود.

تخم مرغ و شکر و وانیل را داخل کاسه ریخته و با دور تند همزن برقی بزنید تا کشدار و حجیم و پوک شود. کاپوچینو را با شیر گرم و پودر کاکائو مخلوط کنید سپس به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

در ادامه روغن مایع را ریخته و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید سپس در ادامه مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک در یک جهت هم بزنید تا خوب مخلوط و یکدست شود. قالب مورد نظر را چرب و آردپاشی کنید.

مایه کیک را داخل قالب ریخته و سه بار به سطح بکوبید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید تا کیک پخته و پف کند برای پخت در قابلمه مایه را داخل قابلمه ریخته و دمکنی قرار دهید و قابلمه را روی شعله پخش کن قرار داده و برای ۱ ساعت بگذارید تا پخته شود سپس بعد از خنک شدن از قالب خارج کنید و با گاناش شکلاتی تزئین کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه کیک کاپوچینو شکلاتی خوشمزه و ساده مرحله به مرحله
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا