مجله زندگی

ماجرای پیش فروش بندر جاسک چه بود؟

ماجرای پیش فروش بندر جاسک چه بود؟

ساعد نیوز: معاون بندری سازمان بنادر پیش فروش بندر جاسک را تکذیب و اعلام کرد که سازمان بنادر هیچ وقت بنادر خود را واگذار نمی‌کند.

ماجرای پیش فروش بندر جاسک چه بود؟

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز خبری در خبرگزاری ها مبنی بر پیش فروش بندر جاسک منتشر شد که در همین رابطه فرهاد منتصر کوهساری معاون بندری سازمان بنادر در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه به هیچ عنوان خبر پیش فروش بندر جاسک به هندی ها صحت ندارد، گفت: هم اکنون ساخت و ساز و اجرای طرح جامع حمل و نقل و اسکله های بندری در این حوزه در حال اجراست.

این مقام مسئول ادامه داد: به هیچ عنوان خبری مبنی بر اینکه، این بندر پیش فروش شده صحت ندارد و سازمان بنادر این موضوع را به طور کامل رد می کند.

معاون بندری سازمان بنادر بیان کرد: سازمان بنادر فعالیت های بهره برداری و قراردادی را در قالبBOT انجام می دهد.

به گفته معاون بندری سازمان بنادر، این سازمان هیچ وقت بنادر خود را واگذار نمی کند.

گفتنی است، علی چنگی، سفیر جمهوری اسلامی در هند هفته گذشته طی کنفرانسی به دهلی نو پیشنهاد داده بود که علاوه بر سرمایه گذاری در بندر جاسک ایران، از آن به عنوان پایگاه ذخایر استراتژیک نفت و برای احداث خط لوله مستقل گاز استفاده کند.

بر این اساس نشریه اکونومیک تایمز هند نوشت: این پیشنهاد توسط سفیر جمهوری اسلامی در جریان یک میزگرد در مورد روابط جمهوری اسلامی و هند مطرح شده است. این میزگرد این هفته و از سوی بنیاد «تیلوتاما» در هند برگزار شد.

براساس این گزارش تاکنون سازمان بنادر به هیچ عنوان بنادر خود را واگذار نکرده و تنها بندر چابهار در قالب قراردادهای BOT با همکاری کشور هند فعالیت های بندری را انجام می دهد.

منبع

ماجرای پیش فروش بندر جاسک چه بود؟
saednews.com

دکمه بازگشت به بالا