زندگی

افزایش وزن در زمان قاعدگی

افزایش وزن در زمان قاعدگی

افزایش وزن در هنگام قاعدگی به دلیل نوسانات هورمونی می باشد. این افزایش وزن ممکن است به دلیل احتباس آبف پرخوری، گرایش به مواد قندی و ورزش نکردن است.

افزایش وزن در زمان قاعدگی

افزایش وزن در هنگام قاعدگی به دلیل نوسانات هورمونی می باشد. این افزایش وزن ممکن است به دلیل احتباس آبف پرخوری، گرایش به مواد قندی و ورزش نکردن است. هیدراته ماندن بدن، کاهش مصرف نمکف ورزش و مصرف مکمل ها می تواند باعث پیشیگری از این عوامل مفید شود.

آیا اضافه وزن در هنگام قاعدگی طبیعی است؟ در هنگام این دوره افزایش وزن از 1 تا 3 کیلوگرم طبیعی می باشد که بعد از چند روز خونریزی از بین می رود. این نشانه فیزیکی سندرم پیش از قاعدگی PMS است که شامل طیف گسترده ای از علائم جسمی، عاطفی و رفتاری می باشد که زنان را از دو هفته تا چند روز قبل از زمان پریودی تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه با علت های جسمی، عاطفی و رفتاری می باشد که خانم ها را از دو هفته تا چند روز قبل از زمان پریودی تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه با دلایل افزایش وزن در هنگام قاعدگی زنان و روش های پیشگیری از آن آشنا می شوید.

افزایش وزن در زمان قاعدگی

تغییرات در سطح هورمون های بدن یکی از دلایل افزایش وزن در موقع قاعدگی می باشد. تغییرات هورمونی با افزایش احتباس آب در بدن، باعث افزایش وزن خواهد شد. در روزهای قبل از شروع دوره قاعدگی، استروژن و پروژسترون به سرعت کاهش پیدا می کند. استروژن و پروژسترون، نحوه تنظیم مایعات بدن را کنترل می کنند. وقتی که این هورمون ها تغییر می کنند بافت های بدن شما آب بیشتری جمع می کنند که نتیجه آن احتباس آب و تورم می باشد. احتباس آب باعث ایجاد ورم پا پف در سینه، شکم با اندام شما و افزایش وزن بدن می شود.

یکی از عوامل افزایش پیدا کردن وزن در هنگم قاعدگی، نفخ می باشد. در هنگام قاعدگیف تغییرات هورمونی می تواند مقدار گاز را در دستگاه گوارش شما افزایش دهد و باعث نفخ می شود. احتباس آب در شکم ممکن است باعث نفخ شود. نفخ را می توان به صورت احساس تنگی یا تورم در شکم و یا قسمت های دیگر بدن توصیف کرد که ممکن است 5 روز قبل از دوره شما شروع بشود و تا چند روز اول قاعدگی ادامه داشته باشد. انقباض و گرفتگی عضلات شکم هم می تواند باعث افزایش وزن شود. این انقباضات ناشی از مواد شیمایی به نام پروستاگلاندین ها هستند که توسط رحم آزاد می شوند. پروستاگلاندین ها رحم را روزو قبل از زمان قاعدگی شما آغاز می شود و می تواند تا چند روز طول بکشد.

تغییرات هورمونی در طول دوره باعث پرخوری شما می شود. پروژسترون یک محرک اشتها است. مقدار پروژسترون در هفته قبل از قاعدگی افزایش پیدا می کند و باعث می شود بیش از حد معمول غذا میل کنید. هورمون استروژن، سروتونین (کنترلاشتها) را تنظیم می کند. وقتی استروژن درست قبل از قاعدگی افت پیدا می کند، سروتونین هم کاهش پیدا می کند که نتیجه آن اشتهای بیشتر شما است. اگر سروتونین کم باشد مغز مشتاق قند بیشتری است. خوردن غذاهای با قند بالا می تواند جذب کالری را افزایش دهد و باعث افزایش وزن شود. همچنین میزان سوخت و ساز بدن شما در هنگام چرخه قاعدگی تغییر پیدا می کند، پس با افزایش سوخت و ساز، بدن شما کالری بیشتر خواهد سوزاند و باعث می شود اشتها شما بیشتر شود و میل به غذاهای پرکالری باشید.

دلیل پریود نشدن دختران مجرد چیست و این مشکل چگونه درمان می…

جوش قبل از پریود شدن | چرا قبل از اینکه پریود شوم صورتم پر…

با داسنتن دلایل افزایش وزن در دوران قاعدگی می توانید وزن خود را کنترل کنید.

مطلب قبلی

داستان عشق و عاشق + 5 داستان زیبا با موضوع عشق

مطلب بعدی

گل مرجان | نحوه تکثیر و پرورش گل مرجان و عکس های زیبا از گل مرجان

منبع

افزایش وزن در زمان قاعدگی
www.topnaz.com

دکمه بازگشت به بالا