زندگی

الاخبار: هنیه به ایران می‌آید

الاخبار: هنیه به ایران می‌آید

روزنامه لبنانی الاخبار از سفر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به ایران خبر داد.

الاخبار: هنیه به ایران می‌آید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع آگاه به الاخبار لبنان اعلام کردند که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس که در قاهره به سر می‌برد، قصد انجام سفر به برخی کشورهای عربی و منطقه‌ای را دارد.

این منابع اعلام کردند که وی به دنبال ترتیبات سفر به لبنان و ایران است و دیدارهایی با مسئولان این دو کشور و رهبران گروه‌های فلسطینی و رهبران حزب الله خواهد داشت.

الاخبار گزارش داد: انتظار می‌رود که هنیه در سفر به ایران با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ایران، حسن روحانی رئیس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر خارجه و تنی چند از مسئولان بلندپایه کشور و سپاه پاسداران دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

در بیروت هم وی به دنبال نشست با سران سه قوه و شخصیت های بارز لبنانی و نیز دیدار احتمالی با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان است.

یادآور می‌شود که اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس که در راس هیئتی از این جنبش به قاهره سفر کرده، با عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات مصر دیدار کرد.

در این دیدار در مورد مسئله تثبیت آتش‌بس در غزه، اوضاع قدس و مسجد الاقصی و پیروزی مقاومت در جنگ اخیر گفتگو شد.

طرفین همچنین بر تقویت روابط دوجانبه تاکید کردند. هیئت حماس از مصر به خاطر تلاش‌ها در راستای برقراری آتش‌بس و بازسازی نوار غزه تقدیر و تشکر کرد.

بهبود اوضاع داخلی فلسطین و تقویت وحدت ملی یکی دیگر از محورهای گفت‌وگوی هیئت حماس با رئیس سازمان اطلاعات مصر بود.

الاخبار: هنیه به ایران می‌آید

دیدار هیئت‌های حماس و جهاد اسلامی در قاهره

هیئت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس به ریاست اسماعیل هنیه و هیئت جهاد اسلامی به ریاست زیاد النخاله در قاهره با هم دیدار کردند.

پایگاه خبری حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرفین در این دیدار در مورد آخرین تحولات فلسطین پس از نبرد شمشیر قدس، پیامدهای ملی، عربی و منطقه‌ای این جنگ و راه‌های تقویت این دستارد ملی گفتگو کردند.

هنیه و النخاله تصریح کردند که نبرد شمشیر  قدس تحول بزرگی را در فلسطین به همراه داشت و مقاومت ثابت کرد که می‌تواند معادلات با دشمن را که برای سال‌ها برقرار بود، بهم بزند و اعتباری دوباره به مسئله فلسطین بدهد.

آن‌ها همچنین بر وحدت مقاومت در عمل و میدان سیاست و حفظ وحدت ملی فلسطینیان و مقابله یکپارچه با تهدیدات و چالش‌های پیش‌رو تاکید کردند.

انتهای پیام/

منبع

الاخبار: هنیه به ایران می‌آید
www.tasnimnews.com

دکمه بازگشت به بالا