زندگی

امدادینو: تعمیر ماشین لباسشویی ال‌جی در محل

امدادینو: تعمیر ماشین لباسشویی ال‌جی در محل

امدادینو: تعمیر ماشین لباسشویی ال‌جی در محل

امدادینو تعمیر ماشین لباسشویی ال‌جی در محل

همان‌طور که می‌دانید امروزه در اکثر خانه‌ها برای شستشوی سریع و آسان لباس‌های کثیف از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند و شستشو با دست دیگر همانند گذشته رواج ندارد.

از جمله بهترین برندهای ماشین لباسشویی می‌توان به برند ال‌جی اشاره کرد که طی سال‌های اخیر به محبوبیت قابل ‌توجهی در بازار دست یافته است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

ماشین لباسشویی ال‌جی نیز همانند سایر لباسشویی‌ها از قطعات فراوانی تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها در کارکرد صحیح ماشین لباسشویی نقش بسیار مهمی برعهده دارند.

لذا در صورتی که یکی از قطعات آن دچار خرابی یا نقص شود، فرایند شستشو نیز مختل خواهد شد.

در این مقاله از امدادینو با ما همراه باشید تا شما را با رایج‌ترین اشکالات ماشین لباسشویی ال‌جی و نحوه تعمیر آن به طور کامل آشنا کنیم.

ماشین‌های لباسشویی از جمله دستگاه‌های بسیار دوست داشتنی، پرکاربرد و ضروری در خانه‌ها به شمار می‌روند که سالم بودن و کارکرد بدون عیب و نقص آن باید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. بدون شک ماشین لباسشویی ال‌جی با موتور پرقدرت و بازده بالا همگام با مصرف بهینه انرژی نیازهای کاربران را به خوبی پاسخگو خواهد بود.

از این رو توصیه می‌کنیم که حتما در طی استفاده بلند مدت از ماشین لباسشویی ال‌جی در صورت بروز اشکالات جزئی نسبت به عیب‌یابی آن اقدامات لازم را به عمل آورید تا از خرابی‌های جدی‌تر جلوگیری شود و هزینه‌های بیشتری را برای تعمیر دستگاه متحمل نشوید.

هم‌چنین فراموش نکنید که حتما نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی ال‌جی خود را به تکنسین‌ نمایندگی رسمی تعمیرات ال‌جی بسپارید تا در صورت بروز هر گونه اشکال یا نقصی بتوانید از گارانتی دستگاه استفاده کنید.

در این بخش از مقاله ما اکثر مشکلات یا خرابی‌های تعمیرات ماشین لباسشویی ال‌جی که کاربران با آن مواجه هستند و نحوه برطرف کردن آن‌ها را به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

یکی از علت‌های احتمالی که ممکن است سبب بروز سروصدا در ماشین‌ لباسشویی ال‌جی به هنگام شستشو شود، وارد شدن برخی اشیا نظیر دکمه‌های بزرگ لباس، سکه پول و… به داخل محفظه شستشو می‌باشد که برای حل این مشکل باید ابتدا دستگاه را متوقف کنید تا بتوانید فیلتر و داخل محفظه شستشوی دستگاه را کاملا مورد بررسی قرار دهید.

لباسشویی‌های ال‌جی در مدل‌های مختلف با ظرفیت محدود وجود دارند که برای شستشوی لباس‌ها باید محفظه ماشین لباسشویی را متناسب با ظرفیت دستگاه پر کنید.

زیرا برخی اوقات پر کردن بیش از حد محفظه ماشین لباسشویی باعث بروز صدا در حین شستشو می‌شود.

از این رو توصیه می‌کنیم که حتما هنگام پر کردن محفظه لباس‌ها را به طور متناسب توزیع نمایید.

درست قرار نگرفتن (تراز نبودن) ماشین لباسشویی ال‌جی بر روی زمین نیز می‌تواند منجر به سروصدای بسیار زیاد شود و باید با ثبات کامل بر روی زمین تنظیم شود.

در صورتی که با موارد بالا سروصدای دستگاه قطع نشد، لازم است که حتما از یک تعمیرکار حرفه‌ای و مجرب کمک بگیرید.

نشتی آب یا آب دادن از دیگر مشکلات رایج ماشین لباسشویی می‌باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. برای ورود و تخلیه آب از داخل محفظه شستشوی ماشین لباسشویی ال‌جی باید دستگاه به دو شیلنگ وصل شود که اگر شیلنگ‌ها به مرور زمان شل شوند و یا به خوبی وصل نشده باشند، می‌تواند دلیل نشتی آب باشد.

برای حل این مشکل کافیست تمامی شیلنگ‌هایی که به ماشین لباسشویی وصل شده‌اند را مورد بررسی قرار دهید.

پس از پایان مراحل شستشو، ماشین لباسشویی آب درون محفظه را توسط شیلنگ‌ها به سمت فاضلاب هدایت می‌کند.

از این رو در صورتی که مسیر خروجی شیلنگ‌ها باز نباشد، آب می‌تواند به محیط بیرون دستگاه راه پیدا کند و باعث نشتی شود.

بنابراین مسیر لوله تخلیه آب را به دقت چک کنید.

برخی اوقات نشتی آب ممکن است بر اثر خوردگی در مسیر شیلنگ آب باشد که در این صورت کافیست از شیلنگ صاف و بدون خوردگی استفاده کنید.

پس از شستشو آب درون محفظه توسط یک فیلتر در کنار پمپ تخلیه می‌شود که در صورت مسدود شدن و گرفتگی ممکن است ماشین لباسشویی نشتی داشته باشد و باید حتما آن را تخلیه و رفع نمایید.

دقت کنید که حتما از مواد شوینده به میزان لازم و متناسب استفاده کنید زیرا کف کردن زیاد نیز می‌تواند از جمله دلایل نشتی آب باشد.

اکثر ماشین‌های لباسشویی ال‌جی در صورت تنظیم بودن بلافاصله پس از شستشوی لباس‌ها نسبت به خشک کردن آن‌ها اقدام می‌کنند. از جمله علت‌های احتمالی کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی ال‌جی می‌توان به اتصالات الکتریکی اشاره کرد.

زیرا ممکن است به دلیل نوسانات برق تایمر ماشین لباسشویی نیز کار نکند که در این صورت حتما باید پریزهای برق و فیوزها بررسی شوند.

از فعال بودن کلید خشک کن ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید تا در صورت خرابی، دکمه تعویض شود.

در برخی موارد نیز سنگینی بیش از حد ماشین لباسشویی باعث کار نکردن خشک کن می‌شود که بهتر است دستگاه را با توجه به حد ظرفیت خود پر کنید.

ممکن است قطعاتی از ماشین لباسشویی نظیر خازن، ترموستات و المنت دستگاه خراب بوده که تعویض آن حتما باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی از جمله مشکلاتی است که اکثر کاربران با آن مواجه می‌شوند.

در برخی موارد امکان دارد که دو شاخه برق ماشین لباسشویی به دلیل داغ شدن و وجود بار بیش از حد قطع شود که در این حالت باید تمامی دو شاخه برق دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

سوختن خازن پارازیت‌گیر ماشین لباسشویی نیز منجر به خاموش شدن دستگاه می‌شود که در این صورت باید خازن پارازیت‌گیر تعویض شود.

معیوب شدن تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی نیز یکی از علت‌های خاموش شدن دستگاه می‌باشد که یک تعمیرکار مجرب و حرفه‌ای می‌تواند با نصب یک قطعه جدید بر روی ماشین لباسشویی این مشکل را حل کند.

نچرخیدن درام ماشین لباسشویی ال‌جی ممکن است بر اثر متصل نبودن دو شاخه برق دستگاه به پریز باشد که در این صورت باید اتصالات الکتریکی و فیوزهای مربوطه را مورد بررسی قرار دهید تا از برق دستگاه اطمینان حاصل کنید.

در برخی اوقات به دلیل باز نبودن شیر ورودی آب و پر نشدن محفظه دستگاه، دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد و فقط کافیست از سلامتی و باز بودن شیر آب ورودی مطمئن شوید.

هم‌چنین اگر درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نشده باشد، دستگاه شروع به کار نمی‌کند. بنابراین از بسته شدن کامل درب محفظه شستشو مطمئن شوید و سپس برنامه را اجرا کنید. به علاوه لباس‌های چرک و کثیف را به گونه‌ای در داخل محفظه قرار دهید تا تعادل کاملا برقرار باشد.

در برخی اوقات پس از پایان مراحل شستشوی لباس‌ها، درب ماشین لباسشویی قفل می‌شود که برای باز کردن آن ابتدا باید صفحه نمایشگر را مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که عبارت DOOR LOCK را بر روی آن مشاهده کردید، کافیست چند دقیقه‌ای صبر کند تا مشکل حل شود.

اما در غیر این صورت باید از یک تعمیرکار مجرب و متخصص کمک بگیرید.

برای شستشوی لباس‌های کثیف دقت کنید که از مواد شوینده به میزان کافی استفاده کنید، زیرا استفاده بیش از حد منجر به سرریز شدن آن می‌شود.

در صورتی که در این مورد اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید از کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی ال‌جی کمک بگیرید.

به علاوه حتما با توجه به نوع، جنس و حجم لباس از مواد شوینده متناسب استفاده کنید.

به طور کلی عوامل متعددی ممکن است در طولانی شدن سیکل شستشوی لباسشویی ال‌جی دخیل باشد که از جمله این موارد می‌توان به حجم لباس‌های اضافه شده، فشار آب ورودی، دمای آب تنظیم شده و… اشاره کرد. در صورتی که مطمئن هستید تعادل مناسب در موارد ذکر شده وجود دارد باید از یک تعمیرکار متخصص لباسشویی ال جی در امدادینو کمک بگیرید.

ماشین‌های لباسشویی ال‌جی از آژیرها و صداهای مخصوصی هنگام شروع و پایان عملیات شستشو برخوردار هستند که این صداها ممکن است برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد.

از این رو برای قطع کردن و یا کنترل این آژیرها و صداها کافیست که دکمه‌های crease care و time delay را به طور همزمان فشار دهید.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال‌جی یکی از راهکارهایی است که با استفاده از آن شما می‌توانید بسیاری از مشکلات ساده نظیر عدم اجرای صحیح برنامه‌ها، بروز ارورهای مختلف، هنگ کردن دستگاه و… را به راحتی حل کنید. البته توجه داشته باشید که دکمه ریست کردن فقط در ماشین‌های‌ لباسشویی‌ به روز و جدید ال‌جی قابل مشاهده است و برای ریست دستگاه فقط کافیست دکمه را فشار دهید.

اما در مدل‌های قدیمی لازم است روش‌های منحصر به فردی را به کار گیرید که در این صورت ابتدا باید با فشردن دکمه power دستگاه را خاموش کنید و سپس دو شاخه برق را از پریز جدا کرده و در همان حالت به مدت ۵ دقیقه صبر کنید.

پس از آن بدون متصل کردن دو شاخه برق به پریز، دکمه power را به مدت چند ثانیه فشار دهید و سپس دوشاخه برق را به پریز وصل کنید و به این ترتیب ریست ماشین لباسشویی ال‌جی شما انجام شده است.

به طور کلی در دنیای امروز خرابی‌های لوازم برقی هر چند که بسیار باکیفیت باشند در استفاده طولانی مدت همیشه پیش می‌آیند و خرابی ماشین لباسشویی ال‌جی شما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اما نگران نباشید تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای تمامی خرابی‌های ماشین لباسشویی شما را به راحتی تعمیر می‌کنند.

بنابراین اگر ناگهان برای ماشین لباسشویی و یا سایر لوازم برقی منزلتان مشکلی پیش آمد، شما می‌توانید وارد سایت امدادینو به آدرس https://emdadino.com/ شوید و درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی ال‌جی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. هم‌چنین می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۷۷۰۰۷۷۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تیم امدادینو بهره‌مند شوید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

راهنمای کامل خرید صندل تابستانی

استفاده از بام سبز و دیوار سبز در طراحی ویلا چه تاثیری بر رطوبت و دمای محیط می…

برندهای موفق ایرانی در جهان

طراحی پارچه چیست؟

از کجا هتل داریوش کیش رزرو کنیم؟

چگونه لباس زیر زنانه مناسب انتخاب کنیم؟

جراح چاقی

ایده های جذاب برگزاری مهمانی در منزل در سال ۲۰۲۱

سینک ظرفشویی بیمکث؛ الماسی در آشپزخانه شما!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

امدادینو: تعمیر ماشین لباسشویی ال‌جی در محل
delbaraneh.com

دکمه بازگشت به بالا