زندگی

بهترین مشاغل برای افراد درونگرا؛ معرفی ۲۵ شغل پردرآمد

بهترین مشاغل برای افراد درونگرا؛ معرفی ۲۵ شغل پردرآمد

درونگراها معمولا ترجیح می‌دهند مستقل و دور از هیاهو کار کنند. قصد داریم بهترین و پردرآمدترین مشاغل مناسب افراد درونگرا را معرفی کنیم.

بهترین مشاغل برای افراد درونگرا؛ معرفی ۲۵ شغل پردرآمد

اگر شما هم درونگرا هستید، احتمالا به‌دلیل نبودن در جامعه به‌سختی می‌توانید با انواع مشاغل کنار بیایید؛ چراکه معمولا درونگراها ترجیح می‌دهند به‌صورت کاملا مستقل و دور از هرگونه هیاهو و استرس کار کنند. امروز در این مقاله قصد داریم بهترین و پردرآمدترین مشاغل مناسب افراد درونگرا را معرفی کنیم.

به‌طور کلی، شخصیت افراد درونگرا و برونگرا بسیار باهم متفاوت است و در انواع مختلف مشاغل عملکرد و مهارت متفاوتی از خود نشان می‌دهند. افراد درونگرا بیشتر به‌سمت مشاغلی که در آن استقلال بیشتری دارند می‌روند. آنها خواهان آرامش بیشتر و ارتباطات کمتر با سایر افراد جامعه‌اند. اگر به آنها پیشنهاد کار در منزل بدهید، اغلب بدون هیچ بحث خاصی حتما می‌پذیرند.

برخلاف باور عمومی، افراد درونگرا همیشه هم خجالتی و کم‌صحبت نیستند. در حقیقت، درونگرایان می‌توانند بسیار اجتماعی و دارای مهارت‌های روابط بین فردی خوبی باشند. با این حال، برخلاف برونگرایان، که انرژی‌شان را از محیط‌های گروهی کاری دریافت می‌کنند، افراد درونگرا ترجیح می‌دهند در تنهایی خود انرژی تحلیل‌رفته‌شان را بازیابی کنند. به همین دلیل، افراد درونگرا توانایی انجام مشاغلی را دارند که از قدرت فردی خود بیشترین استفاده را ببرند.

مدیر حسابداری

وظیفه اصلی مدیر حسابداری نظارت و مدیریت امور روزمره حسابداری است. وی موظف است اطلاعات و داده‌های مختلف در زمینه حسابرسی را تجزیه‌وتحلیل و سپس گزارشی بر اساس اصول و سیاست حسابداری تنظیم کند. مدیر حسابداری با تعداد زیادی آمار و ارقام سروکار دارد. همچنین، مدیران حسابداری موظف‌اند سایر کارکنان تازه‌کار را مدیریت و بر کارشان نظارت کنند.

وظیفه اصلی طراح فضای سبز خلاقیت و استعداد بالا در زمینه باغبانی، انتخاب گیاهان و درختان مناسب برای محیط (با درنظرگرفتن شرایط اقلیمی)، طراحی استخر مناسب، و انتخاب فواره مناسب با توجه به شرایط جغرافیای محیط است. هدف معماران منظر زیباسازی فضاهای مختلف است که طراحی‌هایشان باعث آرامش روانی انسان‌ها و پاک‌سازی محیط و هوا می‌شود و فضایی جذاب و مفرح ایجاد می‌کند.

در رفتاردرمانی، وظیفه اصلی درمانگر رفتاری کمک به بیمارانی است که دچار بیماری‌های روحی و روانی، افسردگی طولانی‌مدت، اضطراب و استرس، اختلالات خوردن، اعتیاد، اوتیسم، بیش‌فعالی، و کم‌توجهی‌اند. متخصصان رفتاردرمانی با تجزیه و تحلیل رفتار بیماران، در طول زمان باعث تغییر و تحول در رفتار و شخصیت آنها می‌شوند. درمان در چند جلسه متوالی انجام می‌شود.

وظیفه اصلی مدیران محتوا نظارت و ایجاد راهبرهای محتوایی برای سایر سازمان‌هاست. مدیران محتوا با نظارت بر تولید محتواهای خاص در زمینه انواع مشاغل، می‌توانند اهداف تجاری بسیاری از شرکت‌ها را برآورده کنند. مدیر محتوا به تمام اصول سئو، اصول صحیح نگارش، اصول بصری، ایده‌‌پردازی در زمینه محتواهای روز مسلط است. افراد می‌توانند به‌صورت کار در منزل و از راه دور این‌ کار را انجام دهند.

سرآشپز

وظیفه اصلی سرآشپزها مدیریت آشپزخانه رستوران‌ها یا هتل‌ها، نظارت بر تهیه انواع مواد غذایی، نظارت و راهنمایی سایر کارکنان آشپزخانه، طراحی انواع منوهای خلاقانه، مدیریت و برنامه ریزی برای بودجه آشپزخانه، و بررسی مواد غذایی بر اساس استاندارهای غذایی است. سرآشپزها از حس چشایی و بویایی بسیار خوبی برخوردارند و به همین دلیل، می‌توانند غذاهایی با کیفیت مطلوب تهیه کنند. سرآشپز در رأس سایر آشپزها قرار دارد و به همین دلیل، استقلال بسیار خوبی دارند.

یکی از وظایف اصلی ویراستار بررسی متن و رفع اشتباه‌های ساختاری، نگارشی، دستوری و املایی است. معمولا قبل از انتشار یا چاپ نوشتۀ نویسندگان، ویراستار موظف است متن را به‌خوبی و به‌دقت بررسی کند. اغلب، هریک از شرکت‌ها یا سازمان‌ها شیوه‌نامه‌ای خاص بر اساس اصول نگارشی‌ دارند که ویراستاران آنها، بر اساس همین شیوه‌نامه‌ها، متونشان را بررسی و ویرایش می‌کنند. علاوه بر اینها، اطمینان از درستیِ محتوا، صحت ترجمه، و کپی‌نبودن متن نیز از جمله وظایف ویراستار است.

وظیفه اصلی گرافیست‌ها طراحی و ایجاد تصاویر سفارشی مطابق با خواسته‌های مشتریان است. آنها تصاویر و لوگوهایی را برای وب‌سایت‌ها، شرکت‌ها، پوسترها و بنرهای تبلیغاتی طراحی می‌کنند. این شغل کاملا روحیه هنری و مستقل لازم دارد. گرافیست‌ها با ابزارها و نرم‌افزارهای مخصوصِ طراحی از جمله فتوشاپ، طرح‌های زیبایی خلق می‌کنند.

وظیفه اصلی مدیران فناوری اطلاعات مدیریت عملکرد سیستم‌های اطلاعاتی سازمان‌ها و شرکت‌هاست. آنها همچنین موظف به رسیدگی و به‌روزرسانی نرم‌افزارها، سیستم‌ها، برنامه‌ریزی بودجه فناوری اطلاعات، و نظارت بر کار بقیه کارمندان بخش فناوری اطلاعات هستند. مدیران فناوری اطلاعات کارشان را فقط با رایانه‌ها انجام می‌دهند و نیازی نیست با افراد زیادی صحبت کنند.

وظیفه اصلی کتابداران کتابخانه‌ها کمک به افراد در یافتن کتاب موردنظر است. همچنین آنها موظف به رسیدگی بر بودجه کتابخانه، تهیه کاتالوگ، نوشتن اطلاعات درباره کتاب‌های موجود در کتابخانه هستند. به‌علاوه، کتابدارها مسئول ثبت‌نام اعضای جدید کتابخانه نیز هستند.

مکانیک

وظیفه اصلی مکانیک، بازرسی، تعمیر و نگهداری از وسایل نقلیه است. آنها با انواع ابزارهای مکانیکی آشنایی دارند و می‌توانند سیستم‌های مختلف از جمله انواع خودرو و موتور را تعمیر کنند.

وظیفه اصلی دستیاران حقوقی رسیدگی به بیانات ابتدایی موکل، تهیه و تنظیم اسناد قانونی است. همچنین، دستیاران حقوقی می‌توانند در جلسات دادرسی نیز شرکت کنند. دستیاران حقوقی معمولا با وکلا کار می‌کنند و قبل از اینکه وکیل دادگستری در دادگاه حاضر شود، دستیار موظف است تا دفاعیه مناسب با پرونده را تنظیم کند.

وظیفه اصلی محقق‌ها تجزیه‌وتحلیل انواع آزمایش‌ها و مدارک معتبر علمی است. آنها بعد از بررسی دقیق، تحقیق‌های خود را در معرض عموم قرار می‌دهند. معمولاً پژوهشگر یا محققی که زمینه پزشکی فعالیت می‌کند بیشتر اوقات خود را در آزمایشگاه سپری می‌کند. محقق‌ها علاوه بر موشکافی مسائل، توانایی پاسخ به سؤالات علمی را نیز دارند.

وظیفه اصلی مدیران شبکه‌های اجتماعی یا فضای مجازی بررسی جامعه آماری و برنامه‌ریزی در زمینه جذب مخاطبِ بیشتر برای سازمان‌هاست.

وظیفه اصلی مهندس نرم‌افزار بررسی پایگاه‌های اطلاعاتی است. مهندس‌های نرم‌افزار به چندین زبان برنامه‌نویسی مسلط‌اند. این شغل بیشتر با رایانه و ارتباطات دیجیتال سروکار دارد. مهندسی نرم‌افزار شاخه‌ای از رشته آی‌تی است.

نویسنده فنی

وظیفه اصلی نویسنده فنی ترجمه محتواهای پیچیده و ایجاد کتابچه راهنمای کاربرپسند است. بسیاری از متون تخصصی و پیچیده وجود دارند که بررسی آنها کار اشخاص معمولی نیست. نویسنده فنی با تخصص خود به‌راحتی متون را ترجمه و آنها را به کتابچه‌های راهنما تبدیل می‌کند.

وظیفه اصلی روان‌شناس توانایی هم‌دلی و گوش‌دادن به حرف‌های مراجعه‌کنندگان است. این شغل دقیقا مطابق با شخصیت افراد درونگراست. آنها هنر خوب گوش‌کردن را به‌طور ذاتی دارند. اگر مایل به انتخاب این شغل هستید، حتما تحصیلات دانشگاهی در این زمینه را کسب کنید و بعد شروع به فعالیت در این کار کنید.

وظیفه اصلی آمارگران تجزیه‌وتحلیل اطلاعات شرکت‌های بیمه و سایر سازمان‌هاست. معمولا فرد آمارگر تخصص کافی در جمع‌‌آوری آمار و تعبیر و تجزیه‌وتحلیل آنها را دارد. در عصر حاضر، این‌ کار را رایانه‌ها انجام می‌دهند، ولی نیاز به تخصص بسیاری بالایی دارد. افراد معمولی نمی‌توانند به‌صورت دقیق و حرفه‌ای آمار استخراج کنند.

وظیفه اصلی ممیزها بررسی سوابق صورت‌های مالی است که در نهایت گزارشی از میزان مالیات افراد تهیه می‌کند. این شغل یکی از بهترین مشاغل برای درونگراهاست.

وظیفه اصلی هنرمند خلق هنرهای خلاقانه است. هنر در دنیای موسیقی، شعر، نویسندگی، نقاشی و… علاوه بر آرامش باعث ایجاد درآمد مستقل نیز خواهد شد.

فیلم‌ساز

فیلم‌ساز در تولید فیلم وظایف بسیار متنوعی دارد و بنابراین، به خلاقیت زیادی نیاز دارد. فردی که به‌دنبال این شغل می‌رود باید علاوه بر خلاق‌بودن، دارای چشم‌انداز وسیعی نیز باشد.

وظیفه اصلی عکاس، گرفتن عکس‌ها و پرتره‌های کاملا هنری و حرفه‌ای است. به‌طور کلی، عکاسی فنی است که به تخصص و تجربه نیاز دارد. افراد درونگرا به‌راحتی می‌توانند با دوربین عکاسی، بهترین و کم‌استرس‌ترین شغل را برای خود ایجاد کنند.

مترجم

وظیفه اصلی مترجم ترجمه اطلاعات از زبانی به زبان دیگر است. معمولا مترجمان اطلاعات لغوی گسترده‌ای از زبان دیگر دارند. افراد درونگرا می‌توانند به‌راحتی حتی در خانه نیز شروع به کسب درآمد از طریق ترجمه متون عمومی و تخصصی کنند.

وظیفه اصلی دام‌پزشک معاینه و درمان و اطمینان از سلامت جسمی حیوانات خانگی و باغ‌وحش است. این شغل با اینکه درآمد بالایی دارد، ولی باید در نظر داشته باشید که کاملا تمام‌وقت است و بعضی اوقات ممکن است سفر کاری داشته باشید.

وظیفه اصلی مسئول بایگانی سازمان‌دهی و دسته‌‌بندی اطلاعاتی است که هریک از پروژه‌ها به خود اختصاص داده. این دسته‌بندی‌های از نظر علمی و تاریخی بسیار دقیق‌اند.

وظیفه اصلی فروشنده B2B فروش خدمات یا محصولات از شرکتی به شرکت دیگر است. در این شغل نیازی به ارتباط با مشتریان نیست.

این‌طور نیست که افراد درونگرا همیشه خجالتی یا کم‌صحبت باشند. بسیاری از آنها از مهارت‌های بالایی برخوردارند. منتها معمولا افراد درونگرا به‌دنبال مشاغل کم‌استرس و دور از ارتباطات زیاد با بقیه می‌روند. درونگراها ترجیح می‌دهند کاملا مستقل و به دور از هیاهو فقط برای خود کار کنند.

ما فهرست کاملی از مشاغل مناسب افراد درونگرا را ارائه کردیم که در انتخاب شغل کمک زیادی به شما می‌کند. اگر در این زمینه نکته یا پرسشی دارید، می‌توانید در قسمت «ارسال دیدگاه» آن را با ما در میان بگذارید. این محتوا را برای نزدیکان خود که فکر می‌کنید شخصیت درونگرا دارند ارسال کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

پربازدیدترین مطالب موفقیت شغلی و تحصیلی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

چگونه پولدار شویم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدانید

چگونه برنامه ریزی درسی کنیم؛ نکاتی برای بهتر درس خواندن

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه‌ شغلی از شما می‌پرسند

۱۰ جمله‌ای که افراد باهوش در محل کار هرگز نمی‌گویند

آخرین مطالب

بهترین مشاغل برای افراد درونگرا؛ معرفی ۲۵ شغل پردرآمد

بهترین فیلم های کریستوفر نولان؛ معرفی ۱۰ فیلم پربیننده از این کارگردان انگلیسی

ورق خشک کن چیست؟ ۹ کاربرد ورق خشک کن که احتمالا نمی‌دانید

زندگی بعد از ۳۰ سالگی چگونه خواهد بود؟ تجربه شخصی جو توچی، یک طراح گرافیک

طرز تهیه مربای توت فرنگی به‌صورت مرحله به مرحله + پاسخ به سوالات رایج

ترین های جهان

بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدام است؟

۲۵ نوع از پرطرفدارترین ماهی های آکواریومی و شرایط نگهداری از آنها

پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید

بیشترین فالوور در اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ به کدام سلبریتی‌ها اختصاص…

با خاص ترین ماشین های دنیا آشنا شوید

بلندترین آبشار دنیا؛ ۱۰ آبشار حیرت‌انگیز دنیا

منبع

بهترین مشاغل برای افراد درونگرا؛ معرفی ۲۵ شغل پردرآمد
www.chetor.com

مطالب مرتبط

ویدئو/ حیوانات خانگی خداداد عزیزی؛ انواع و اقسام

انتقام گرفتن میمون از سگ – حیوانات خانگی بامزه

کلیپ سگهای باهوش خانگی / کلیپ حیوانات خانگی / سگها ی بامزه و فانتزی

با ۱۰ مورد از ثروتمندترین خانواده‌های دنیا آشنا شوید

اولین مورد ابتلا به کرونا در کفتارها شناسایی شد

بسکتبال بازی کردن ددپول و مردعنکبوتی اسپایدرمن

پریسا پورمشکی | طنز خنده دار پریسا | کلیپ جدید پریسا | پریسا پوربلک

چالش تفریحی GO 123 _ چالش حیوانات خانگی

از سراسر وب

تفریح و سرگرمی و فان / ممنوعیت ورود حیوانات خانگی و..

ورق خشک کن چیست؟ ۹ کاربرد ورق خشک کن که احتمالا نمی‌دانید

کلیپ حیوانات خانگی / سگهای دوست داشتنی

لباس حیوانات خانگی MG

کفپوش آشپزخانه

طغیان وحشتناک رودخانه

دکمه بازگشت به بالا