زندگی

تمیز کردن اتو با سرکه، یک راه حل ساده!

تمیز کردن اتو با سرکه، یک راه حل ساده!

همان‌طور که می‌دانید، سرکه از دیرباز تاکنون به‌عنوان یک ضدعفونی‌کننده‌ی بسیار قوی در خانه کاربرد داشته و گره‌گشای روزمره ما در نظافت است

تمیز کردن اتو با سرکه، یک راه حل ساده!

تمیز کردن اتو با سرکه

امروز می‌خواهیم از مزایای استفاده از سرکه، جهت ضدعفونی کردن لوازم‌خانگی صحبت کنیم. همان‌طور که می‌دانید، سرکه از دیرباز تاکنون به‌عنوان یک ضدعفونی‌کننده‌ی بسیار قوی در خانه کاربرد داشته و می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات روزمره ما، در امور نظافت باشد.

محققان پس از مطالعات و بررسی‌های فراوان دریافته‌اند که سرکه می‌تواند جایگزین مناسبی به‌جای مواد شیمیایی باشد؛

چراکه مواد شیمیایی، جدای از هزینه‌ی بالا و همچنین کمبود قابلیت در دسترس بودن همگان، یکی از عوامل تهدیدکننده‌ی سلامتی انسان نیز به شمار می‌روند. در مقابل، سرکه به دلیل داشتن اسید استیک طبیعی‌اش، خاصیت ضدعفونی کردن میکروب و از بین برندۀ جرم‌ها از لبه و سطوح، اسباب و لوازم منزل را داراست.

از دیگر سو، سرکه به این دلیل که قابلیت تمیز کردن سطوح فلزی و تمیز کردن شیشه‌ را بی‌آنکه خط و خشی در آن‌ها ایجاد کند را دارد، پس می‌تواند در تمیز و مرتب کردن خانه کاربرد داشته باشد.

دیجی واش

پس بی‌دلیل نبوده که از دیرباز تاکنون، از سرکه به دلیل قابلیت چندگانه و کاربردی‌اش در زمینه‌های گوناگون، به‌عنوان ماده جادویی یاد می‌شود.

یکی از پرکاربردترین استفاده‌هایی که از آن می‌شود، جهت تمیز کردن اتو با سرکه است.

حال ممکن است این سؤال پیش بیاید که سطح اتو چگونه آلوده می‌شود و چرا سرکه می‌تواند به‌عنوان یک پاک‌کننده‌ی موثر جهت تمیزی سطح اتو، عمل کند.

احتمالاً هنگام استفاده از اتو، متوجه شده‌اید که هرچند وقت یک‌بار، هنگام صاف کردن چروک‌های لباس، ردی روی لباس به جا می‌ماند.

علت وجود این رد، مواد معدنی و ذرات داخل اتو است که به صفحۀ آن می‌چسبد و صفحه اتو به دلیل تماس مکرر با لباس‌ها و پارچه‌ها، به ‌مرور زمان باعث انباشته شدن جرم در کف اتو می‌شود.

همان‌طور که در بالا از مزایا و ویژگی‌های مثبت و مؤثر سرکه در ضدعفونی کردن لوازم ‌خانگی و سطوح مختلف صحبت کردیم، لازم به یادآوری است که یکی از مؤثرترین و کاربردی‌ترین شیوه‌های تمیز کردن کف اتو با سرکه است؛

بدین‌صورت که سرکه می‌تواند به‌خوبی رسوبات و جرم‌های انباشته‌شده درون مخزن اتو را بخار کرده و سطح اتو را به‌طور کامل تمیز و ضدعفونی کند.

حال باهم، مرحله‌به‌مرحله پیش می‌رویم تا با شیوه‌ی استفاده از سرکه برای تمیز کردن سطح اتو بهتر آشنا شویم.

در ابتدا می‌بایست، دفترچه راهنمای اتو را به‌دقت بخوانید تا به‌طور کامل مطمئن شوید که استفاده از سرکه، مشکلی برای اتو ایجاد نمی‌کند، سپس اتو را وارونه کنید تا کامل مطمئن شوید آبی درون اتو باقی نمانده باشد.

سپس مقداری آب مقطر و سرکه داخل اتو بریزید و مخزن اتو را به میزان یک‌سوم پرکنید.

در مرحله بعد می‌بایست اتو را در بالاترین درجه حرارت قرار دهید تا بخار از آن خارج شود و از این راه تمامی رسوباتی که طی سالیان درون مخزن اتو چسبیده‌اند، از سوراخ‌های کف اتو خارج می‌شوند.

در مرحله بعد می‌بایست یکپارچه انتخاب کنید، یادتان باشد هنگامی‌که با اتو می‌خواهید روی پارچه بکشید، پارچه برق می‌اندازد پس حتی‌الامکان از بی‌استفاده بوده پارچه اطمینان یابید.

می‌توانید از حوله آشپزخانه هم استفاده کنید، بدین ترتیب که اتوی داغ شده را روی پارچه خود بکشید تا آهک‌های درون اتو روی پارچه پس دهد.

تمیز کردن کف اتو

اگر اتوی شما، دکمه بخار دستی دارد، می‌توانید دکمه را بزنید تا اتو، بخار بیشتری تولید کند و در همین راستا میزان آهک و رسوب بیشتری همراه بخار از اتو خارج شود.

در مرحله بعدی می‌بایست، اتو را خنک ‌کنید. برای خنک شدن اتو، می‌توانید آن را روی یک سطح سرامیکی یا محفظه و یا میز اتو قرار دهید که به‌تدریج اتو خنک شود و بدین ترتیب رسوبات بیشتری از درون مخزنش خارج شود.

سپس، در آخرین مرحله، اتو را کامل وارونه کنید تا زمانی که کاملاً مطمئن شوید تمامی آب و سرکه از درون مخزن اتو خارج‌شده باشد، چراکه اگر سرکه درون مخزن اتو باقی‌مانده باشد، در طولانی‌مدت موجب خرابی دستگاه اتو می‌شود.

درنهایت، با استفاده از این روش ساده می‌توانید پارها جهت پاکیزگی و ضدعفونی کردن اتوی خود اقدام کرده و اتوی خود را با محلول سرکه و آب در به‌صرفه‌ترین حالت ممکن، تمییز کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

تزیین سیسمونی نوزاد دخترانه و پسرانه ۱۴۰۰ جدید

با انواع مدل آستین مانتو، بیشتر آشنا شوید!

داستان لوگوی برندهای معروف لباس

چطور کتاب‌هایی برای خواندن انتخاب کنیم؟

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

راهنمای کامل خرید صندل تابستانی

استفاده از بام سبز و دیوار سبز در طراحی ویلا چه تاثیری بر رطوبت و دمای محیط می…

برندهای موفق ایرانی در جهان

طراحی پارچه چیست؟

از کجا هتل داریوش کیش رزرو کنیم؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

تمیز کردن اتو با سرکه، یک راه حل ساده!
delbaraneh.com

دکمه بازگشت به بالا