زندگی

طرفداران واکینگ دد ببینند؛ ۱۰ سریال دیدنی در ژانر وحشت

طرفداران واکینگ دد ببینند؛ ۱۰ سریال دیدنی در ژانر وحشت

سریال واکینگ دد با فضای آخرالزمانی و تقلا برای بقا المانهای جدید و جذابی به ژانر وحشت افزود. چند سریال ترسناک برای طرفداران واکینگ دد داریم.

طرفداران واکینگ دد ببینند؛ ۱۰ سریال دیدنی در ژانر وحشت

ژانر وحشت در سال ۲۰۱۰ و با معرفی و پخش اولین قسمت از سریال واکینگ دد جان تازه‌ای گرفت؛ سریال محبوبی که طرفداران بسیار پیدا کرد و با فضای آخرالزمان‌گونه و نبرد و تقلا برای بقا، المان‌های جدید و جذابی به ژانر وحشت افزود. این خلاقیت‌ها باعث شد ایده‌های تازه‌ای به ذهن سازندگان سریال‌های ترسناک برسد و بر پایه‌ آنها سریال‌های جذابی ساخته شود. همراه ما بمانید با معرفی چند سریال ترسناک که طرفداران واکینگ دد از آنها خوششان خواهد آمد.

ژانر وحشت در گذر سال‌ها و دهه‌ها تغییراتی به خود دیده است. از فیلم‌های هیولایی دهه ۱۹۵۰ گرفته تا اوج محبوبیت این ژانر با معرفی فیلم‌های اسلشر (Slasher) در دهه ۱۹۸۰. یکی از جذاب‌ترین سریال‌های ژانر وحشت، سریال واکینگ دد یا مردگان متحرک بوده است. این سریال داستان زندگی پلیسی را نشان می‌دهد که در یک مأموریت تیر می‌خورد و به کما می‌رود. وقتی بیدار می‌شود، متوجه می‌شود همهٔ مردم شهر تبدیل به مردهٔ متحرک (زامبی) شده‌اند و شهر به هم ریخته‌ است. این سریال هیجان‌انگیز خیلی زود طرف‌داران پروپاقرص خود را پیدا کرد و به یکی از جذاب‌ترین سریال‌های ترسناک تبدیل شد.

به پیروی از سریال جذاب واکینگ دد، آثار مشابه زیادی ساخته شد؛ آثاری که بعضا به‌اندازه سریال واکینگ دد جذاب و دیدنی‌اند. در ادامه، تعدادی از محبوب‌ترین این سریال‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

قصه سریال به زمانی خیالی مربوط می‌شود که در آن، آمریکا جولانگاه زامبی‌ها و اجسادِ زنده‌شده شده است و تقریبا دیگر امیدی برای بقای انسان نیست. تا آنکه یک نفر پیدا می‌شود که در برابر ویروس سرایت‌یافته مقاوم است. گروهی از مردم قهرمانانه دست‌به‌دست یکدیگر می‌دهند تا این فرد را به کالیفرنیا منتقل کنند و بتوانند در آن شهر پادزهری برای ویروس بیابند.

اگر از هواداران واکینگ دد باشید، حتما از این سریال هم خوشتان خواهد آمد. فضای آن بسیار نزدیک به سریال مذکور است. به‌علاوه که المان‌های خنده‌دار و درام موجود در سریال نیز حال‌وهوای خاصی به آن می‌بخشند. این مسائل باعث شده زی نیشن به‌سرعت میان طرفداران این ژانر سریال‌ها محبوب شود. نظر منتقدان هم درمورد آن بد نبوده است. البته به‌استثنای فصل پنجم سریال که بسیاری آن را ضعیف می‌دانند.

دگردیسی سریال محبوب و جذاب دیگری است برای طرفداران واکینگ دد . برخلاف آنچه معمولا در چنین سریال‌هایی رایج است، این بار شاهد اجسادی که دوباره زندگی یافته‌اند نیستیم. ویروسی که از داستان‌های خیالی قدیمی راجع‌به توهمات شیطانی ریشه می‌گیرد در نیویورک پخش شده و مردم میل شدیدی به خوردن خون پیدا کرده‌اند. به بیان بهتر، تبدیل به هیولاهایی مثل دراکولا شده‌اند. منتها در این سریال هم شانس بقا و نجات‌یافتن وجود دارد؛ شانسی که به تلاش قهرمانان داستان بستگی دارد.

سریال شباهت‌هایی با واکینگ دد دارد؛ اما المان‌هایی نیز دارد که خاص خود آن است. دراکولاها، دنیای آخرالزمانی و فرشته‌هایی که از آسمان به زمین سقوط کرده‌اند. اگر به این ژانر علاقه داشته باشید، از تماشای سریال لذت خواهید برد. بازخوردها به آن درمجموع خوب بوده است.

قصه این سریال در انگلستان روایت می‌شود. بازیگران و عوامل پشت‌صحنه اثری به‌نام «برادر بزرگ (Big Brother)» در خانه‌ای مشغول فیلم‌برداری و ساخت اثرشان هستند، بی‌خبر از آنکه بیرون از خانه چه می‌گذرد. بیرون از خانه چه می‌گذرد؟ زامبی‌ها در حال تکه‌پاره‌کردن مردم بی‌نوا هستند. وقتی از قضیه خبردار می‌شوند، تلاش می‌کنند مخفیانه و بدون آنکه زامبی‌ها ببینندشان فرار کنند تا امکاناتی برای زندگی و بقا پیدا کنند.

دِد سِت مینی سریال مهیج و جذابی است و به‌باور بسیاری از منتقدان و مخاطبان حتما ارزش یک بار دیدن را دارد؛ به‌ویژه اگر از طرفداران سریال واکینگ دد هستید یا از تماشای آثاری چون شانِ مردگان (Shaun of the Dead) و طلوع مردگان (Dawn of the Dead 2004) لذت برده‌اید. دد ست صرفا سریالی ترسناک نیست و المان‌های جالب دیگری را هم می‌توان در آن یافت. کمدی سیاه، پایان نهیلیستی و المان‌های سمبلیستی از آن جمله‌اند.

روایت سریال بر اساس کتابی است به همین نام، نوشته استفن کینگ. جنایتی هولناک دهکده خانوادگی کوچکی را از هم می‌پاشد. در این میان، مه سنگینی روی دهکده می‌افتد و همه را به هم غریبه می‌کند. این دو واقعه به‌مرور روح و روان ساکنان دهکده را از هم می‌پاشد و اینجاست که اخلاقیاتشان زیر سؤال می‌رود و کارهای عجیبی ازشان سرمی‌زند.

به‌باور بسیاری از منتقدان و کسانی که سریال را دیده‌اند، می‌توانست بهتر از اینها باشد، با وجود آنکه نکات مثبت کم ندارد. منتها اگر از طرفداران واکینگ دد باشید، احتمالا از این سریال نیز خوشتان خواهد آمد. عده‌ای در شرایطی هولناک گرد هم هستند و مجبورند برای بقا تلاش کنند. این درون‌مایه اصلی هر دوی این سریال‌هاست و از این حیث، بسیار به هم شبیه‌اند.

استیون اسپیلبرگ و تام هنکس، پس از آنکه در فیلم «نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)» صحنه‌های ماندگاری از جنگ جهانی را خلق کردند و جلوی دوربین بردند، با این اثر زیبا بار دیگر کارشان را تکرار کردند. شاید از آنکه نام چنین سریالی را در فهرست سریال‌های محبوب طرفداران واکینگ دد ببینید تعجب کنید، اما این دو سریال شباهتی اساسی با یکدیگر دارند. هر دو راجع‌به بقا در شرایطی سخت‌اند. تفاوتشان این است که اولی راجع‌به انسان‌هایی واقعی است که تجربه‌های تلخ و سخت واقعی را از سر می‌گذرانند، اما دومی راجع‌به قصه‌ای است که فقط در خیال و داستان مجال گسترش دارد.

قصه این مینی‌سریال روایت ماجراهای جوخه ۱۰۱ام نیروی هوایی آمریکا در جنگ جهانی دوم است. افرادی عادی که کارهای خارق‌العاده می‌کنند. پشت خطوط دشمن با چترهایشان فرود می‌آیند و از سال ۱۹۴۲ تا پایان جنگ جهانی، دستاوردهای زیادی پیدا می‌کنند. یکی از شهرهای اشغالی به‌دست نازی‌ها را آزاد می‌کنند، در اواخر سریال وارد یکی از کمپ‌های کار اجباری نازی‌ها می‌شوند و زندانی‌ها را آزاد می‌کنند، و به یکی از نخستین گروه‌هایی تبدیل می‌شوند که به منطقه‌ای کوهستانی که محل عقب‌نشینی هیتلر است راه می‌یابند.

بازخوردها به این مینی‌سریال بسیار خوب و مثبت بوده است. بسیاری باور دارند که در هیچ اثر دیگری حقایق تلخ و کریه جنگ جهانی به این شکل و تا این حد واقعی به تصویر کشیده نشده است. برخی هم آن را بهترین اثری می‌دانند که تاکنون دیده‌اند. حتما دیدن این مینی‌سریال را به شما پیشنهاد می‌کنیم، چه از طرفداران واکینگ دد باشید چه خیر.

در دنیایی خیالی، شاهد زندگی دو گروه از مردم هستیم. دسته اول کسانی که در فقر و فلاکت داخل مرزها زندگی می‌کنند، و دسته دوم مردمانی خوشبخت و مترقی که کمی دورتر از ساحل در جزیره‌ای در دریا زندگی می‌کنند. مردم دسته اول می‌توانند با طی‌کردن چیزی به‌اسم «فرایند»، شانس زندگی در میان مردمان دسته دوم را داشته باشند. منتها فقط ۳٪ از آنها قادر به انجام این کار خواهند بود.

درمجموع بازخوردها به سریال بسیار خوب و مثبت بوده است و منتقدان و مخاطبان بازی خوب بازیگران و داستان گیرا و جذاب سریال را تحسین کرده‌اند. داستانی که معمولا قابل‌پیش‌بینی نیست و غافل‌گیرتان می‌کند. پیشنهاد می‌شود سریال را با زیرنویس تماشا کنید. وقتی صدای بازیگران را به زبان اصلی خودشان بشنوید، بهتر و جالب‌تر خواهد بود و بازی‌شان واقعی‌تر به نظر خواهد رسید.

دنیای آخرالزمان‌گونه سریال چیزی است که آن را برای طرفداران واکینگ دد جذاب خواهد کرد. آنچه سریال را در این ژانر منحصربه‌فرد می‌کند، اضافه‌شدن موضوع اختلاف طبقاتی و پیامدها و اثرات آن بر مردم است.

روایت سریال وایکینگ‌ها راجع‌به ماجراجویی‌های قهرمانی است به‌نام راگنار. او و خانواده‌اش به‌مرور به قلمروهای بسیار تسلط پیدا می‌کنند و راگنار پادشاه قبیله‌های وایکینگ‌ها می‌شود. راگنار هم جنگجویی بی‌باک است و هم نماد تعلق خاطر و سرسپردگی به خدایان سنن نورس (Norse). افسانه‌هایی حکایت از آن دارند که راگنار از نوادگان مستقیم اودین (Odin)، خداوندگار جنگ و جنگجویان است.

اما چرا نام این سریال را در فهرست سریال‌هایی می‌بینیم که هواداران واکینگ دد باید ببینند؟ در زمانی که بی‌اعتمادی، خطر و درماندگی بر همگان تسلط یافته است، مهم‌تر از جنگ با زامبی‌ها برای بقا، جنگ برای تسلط‌یافتن بر قلمرو است. وایکینگ‌ها برای بقا نیاز به قلمروهایی ایمن دارند که در آنها، از خود و خانواده‌شان محافظت کنند. بقایشان مستلزم این نبرد خواهد بود.

وایکینگ‌ها سریال فوق‌العاده خوش‌ساخت و جذابی است و بازخوردها به آن خوب و مثبت بوده است. در کنار این جذابیت‌ها، اطلاعاتی تاریخی راجع‌به وایکینگ‌ها و سنن و عاداتشان در قرن سیزدهم خواهید یافت. منتها نباید فراموش کنید که در نهایت، اثری است خیالی و داستانی و گاهی، حقایق تاریخی جایشان را به صحنه‌های سینمایی و اندکی تحریف‌شده می‌دهند.

در ژانر سریال‌های شبیه به واکینگ دد، همیشه شاهد مرد یا زنی باجذبه هستیم که رهبری دیگران را به عهده می‌گیرد. همیشه هم پای شخصیتی منفی در کار است که قدرت و اختیار رهبر گروه را زیر سؤال می‌برد. این درون‌مایه هم در واکینگ دد و هم در سریال ددوود بارها تکرار می‌شود. قصه سریال در دهه ۱۸۷۰ در داکوتای جنوبی روایت می‌شود و الهام‌گرفته از زندگی واقعی ساکنان این منطقه است. جرم و جنایت شهر را فرا گرفته و سِث بولاک، مرد قانون، در تقابل با شخصیت منفی داستان، که صاحب سالنی در شهر است، قصد نجات شهر را دارد.

سریال ددوود ۳ جایزه اِیمی دریافت کرده است و بسیار میان مخاطبان و منتقدان محبوب بوده است. ایان مک‌شین نیز به‌خاطر بازی فوق‌العاده‌اش در نقش شخصیت منفی و شیطان‌صفت داستان جایزه گولدن گلوب دریافت کرده است. با دیدن سریال ددوود به‌حقیقت خواهید فهمید که منظور از غرب وحشی چیست.

مردمانی در یکی از ایمن‌ترین دهکده‌های جهان، در نزدیکی قطب شمال، زندگی می‌کنند. جنایت هولناکی همه‌چیز را به هم می‌ریزد و پس از آن، به‌مرور، سلسله اتفاق‌های عجیبی در این شهر رخ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین درون‌مایه‌های واکینگ دد به‌تصویرکشیدن این موضوع بود که چگونه، در یک چشم‌به‌هم‌زدن، جامعه‌ای که در کمال آرامش زندگی می‌کند از هم می‌پاشد و همه‌چیز به ویرانی کشیده می‌شود. در سریال فورتیتود هم شاهد این درون‌مایه خواهید بود.

اتفاقاتی که در سیر روایت داستان می‌افتند چندان قابل‌پیش‌بینی نیستند. این ویژگی دیدن سریال را برای مخاطبان بسیار جذاب کرده است. نکته مثبت دیگر راجع‌به سریال بازی فوق‌العاده خوب بازیگران مستعدی است که در آن ایفای نقش می‌کنند.

سریال دیگری است که برای طرفداران واکینگ دد جذاب خواهد بود. ویروسی خطرناک بشریت را به مرز نابودی کشانده است و در این میان، قهرمانی که به‌جای یکی از دست‌های قطع‌شده‌اش اره‌برقی گذاشته، با دو همراهش، قهرمانانی‌اند که قصد نجات بشریت را دارند.

سریال اَش علیه شیطان مرده حال‌وهوای بسیار خاص و جالبی دارد و به‌ این‌ خاطر، محبوبیت زیادی پیدا کرد. در این سریال، هر چیز مسخره‌ای در هر لحظه امکان دارد اتفاق بیفتد و در کنار المان‌های ترسناک و خشونت‌های رایج در این ژانر، فضای کمیک و خنده‌دار جالبی به آن افزوده شده است. این سریال تا حدودی دنباله‌ای است بر فیلم محبوبی به همین نام که در سال ۱۹۸۱ پخش شد.

اگر از طرفداران سریال واکینگ دد باشید، حتما در این فهرست آثار جالب و سرگرم‌کننده‌ای یافته‌اید. اگر سریال خوش‌ساخت دیگری در این ژانر سراغ دارید، می‌توانید در قسمت «ارسال دیدگاه» به ما و مخاطبان «چطور» معرفی کنید. همچنین، اگر هریک سریال‌های معرفی‌شده را دیده‌اید، می‌توانید از بازخوردهایتان بگویید؛ برایمان ارزشمند خواهد بود.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

پربازدیدترین مطالب فیلم و سریال

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه می‌دهند

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

آخرین مطالب

علت صدای شکم و راه‌های درمان سریع آن؛ چطور به قار و قور شکم پایان دهیم؟

لاغری سریع شکم بدون ورزش؛ خوراکی‌های مفید و عادات روزمره

سوالات رایج درباره بارداری، زایمان و کرونا؛ دکتر فاطمه ابراهیمی پاسخ می‌دهد

سخنرانی متقاعد‌کننده چیست و چه اهدافی دارد؟

راهنمای چیدمان اصولی آشپزخانه؛ ایده‌ها و ترفندها

ترین های جهان

ثروتمندترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

عجیب ترین قوانین دنیا که با شنیدن آن‌ها بهت‌زده خواهید شد

موفق‌ترین افراد جهان صبح‌ها کدام منابع خبری را مطالعه می‌کنند؟

معروف ترین برندهای جواهرات لوکس در دنیا؛ ۱۰ برندی که عاشقان بی‌شمار…

بهترین برد گیم های دنیا؛ ۳۰ بازی جذاب برای تقویت هوش و ذهن

در صورت استفاده از محتوای وب‌سایت بدون دادن لینک مستقیم، محتوای شما هم به صورت خودکار و هم به صورت دستی به فرم DMCA گزارش خواهد شد.

منبع

طرفداران واکینگ دد ببینند؛ ۱۰ سریال دیدنی در ژانر وحشت
www.chetor.com

دکمه بازگشت به بالا