زندگی

فضاسازی “بسیار ضعیف” شهری توسط شهرداری تهران برای 2 انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شورای شهر

فضاسازی “بسیار ضعیف” شهری توسط شهرداری تهران برای 2 انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شورای شهر

یک کارشناس مسائل شهری گفت: فضاسازی شهری در شهر تهران با توجه به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای شهر “بسیار ضعیف” است و عملاً اقدام خاصی در شهر مشاهده نمی‌شود.

 وحید نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بی‌تحرکی شهرداری تهران در ایجاد فضای بانشاط شهری در آستانه انتخابات 28 خرداد اظهار کرد: به عقیده بنده، فضاسازی شهری در شهر تهران با توجه به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای شهر بسیار ضعیف است و عملاً اقدام خاصی در شهر مشاهده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه شاید فردی که از شهری وارد تهران شود، متوجه نشود چند روز دیگر قرار است در این کلانشهر بزرگ انتخاباتی برگزار شود، ادامه داد: به هر حال به نظر می‌رسد با شیوع کرونا در نارضایتی‌های مردم در سالهای اخیر به دلیل وضعیت معیشتی و اقتصادی، مشارکت مردم  نسبت به دوره‌های قبل کاهش یابد نامزدهای انتخاباتی هم به تبلیغات میدانی ورود جدی نداشته‌اند و ترجیح‌شان فعالیت در فضای مجازی بوده است در حالی که انجام تبلیغات میدانی نیز جزو ضروریات است و مدیریت شهری باید در چند روز باقی‌مانده در سطح شهر تحرکی ایجاد کند در این صورت نامزدها نیز به این فضا ورود خواهند کرد.

این کارشناس مسائل شهری تصریح کرد: هنوز فضای انتخاباتی در شهر حاکم نشده و شاید مدیریت شهری هم علاقه‌مند است مشارکت پایین باشد تا رای‌های تشکیلاتی به کمک دوستان آنها بیاید!

به گزارش تسنیم، 28 خرداد دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای شهر برگزار می شود اما فضای شهر تهران هیچ شباهتی به دوره‌های انتخابات گذشته ندارد و بسیار کم فروغ و بی رونق است اما بسیاری از شهروندان تهرانی انتظار داشتند شهرداری تدابیر ویژه و متفاوتی بیندیشد تا فضای شهر به محیطی با نشاط و ترغیب‌کننده برای شرکت در انتخابات تبدیل شود؛ سال گذشته نیز در ایام محرم شهرداری تهران علیرغم اینکه می‌دانست به دلیل شیوع کرونا محدودیت‌هایی برای برگزاری مراسمات عزاداری وجود دارد، هیچ ابتکار عمل قابل توجهی نداشت که موجب انتقاد بسیاری از شهروندان شد. 

در ایام منتهی به انتخابات نیز شهروندان انتظار داشتند شهرداری از همه ظرفیت‌های خود مانند تلویزیون‌های شهری، محیط حمل و نقل عمومی و … به شکل مطلوب بهره‌مند شود. 

انتهای پیام/

منبع

فضاسازی “بسیار ضعیف” شهری توسط شهرداری تهران برای 2 انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شورای شهر
www.tasnimnews.com

دکمه بازگشت به بالا