زندگی

قهرمانی تیمم را زیر سوال نبرند / دستمزدها در فوتسال بانوان و آقایان صفر به ۱۰۰ است!

قهرمانی تیمم را زیر سوال نبرند / دستمزدها در فوتسال بانوان و آقایان صفر به ۱۰۰ است!

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان با بیان اینکه به نظرم با صحبت‌هایی که درباره داوری دیدار ما و خراسان در هفته پایانی لیگ برتر شد، می‌خواستند قهرمانی تیم پالایش نفت را زیر سوال ببرند و تلاش بازیکنانم را نادیده بگیرند، گفت: نباید قهرمانی تیمم را زیر سوال ببرند زیرا از ابتدای فصل، شاکله تیم ما و نوع بازی‌هایمان نشان می‌داد که توانایی و پتانسیل قهرمانی را داریم.

قهرمانی تیمم را زیر سوال نبرند / دستمزدها در فوتسال بانوان و آقایان صفر به ۱۰۰ است!

نرگس علوانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره قهرمانی تیمش در شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال بانوان کشور، اظهار کرد: من قهرمانی در تمام رده‌های سنی را تجربه کرده بودم ولی تاکنون طعم قهرمانی در لیگ برتر را نچشیده بودم و به نظرم تجربه بسیار خوب و متفاوتی بود و خدا را شکر می‌کنم که بار دیگر لطف خدا شامل حال من شد و توانستیم در دیداری حساس با هیات خراسان رضوی در ثانیه‌های پایانی بازی را ببریم و قهرمان شویم. از ابتدای فصل، شاکله تیم ما و نوع بازی‌هایمان نشان می‌داد که توانایی و پتانسیل قهرمانی را داریم که باید از تک تک بازیکنانم و همکارانم در کادرفنی و مسئولان باشگاه، تشکر ویژه داشته باشم.

وی درباره داوری پرحرف و حدیث این بازی و اعتراض تیم هیات خراسان نیز گفت: اتفاقا بازی بسیار خوب بود و از نظر داوری هم هیچ مشکلی نداشت که حریف تیمش را بیرون بکشد. جالب است در دیدار رفت با هیات خراسان باوجود اینکه تیمم با حساب ۴ بر یک برنده شد، داور در نیمه نخست آن بازی واقعا بد بود و هر چقدر بگویم کم گفته‌ام اما تلاش کردیم اعتراض بی‌مورد نداشته باشیم و حتی بعد از اینکه فیلم را برای خود داوران فرستادم، حق را به من دادند.

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان گفت: هر داوری که خوب کار کند، از او دفاع می‌کنم. البته امسال در امر قضاوت‌ها فراز و نشیب داشتیم اما داوری دیدار با خراسان رضوی در آبادان به صورتی نبود که در مورد آن گفته شد. حتی کارشناسان داوری هم درباره آن پنالتی که به سود تیم ما گرفته شود و خراسان در اعتراض به آن تیمش را بیرون کشاند، اعلام کردند که پنالتی به درستی گرفته شده بود. به نظرم داوری عالی بود و هیچ مشکلی نبود و داوری در بازی اصلا تاثیرگذار نبود.

وی افزود: تیم خراسان حدود ۳۰ دقیقه زمین را ترک کرد ولی نه من و نه بازیکنانم، حرفی نزدیم و حتی خود من هم سمت داور و خانم شریف سرمربی تیم خراسان نرفتم چون شرایط او به صورتی بود که گفتم فعلا نزد او نروم بهتر است. تنها یک بار از داور پرسیدم که حریف چقدر زمان دارد که به بازی برگردد که به من گفتند، در حال صحبت با تیم خراسان برای بازگشت به زمین و ادامه بازی هستند. خانم فتحی داور این دیدار در آسیا و اروپا سوت می‌زند و نباید در کشور خودش به او بی‌احترامی شود و این برای شخص من قابل درک نیست و واقعا ناراحت‌کننده است. باید از داوران و حتی آن‌هایی که تجربه کم دارند، حمایت کنیم. البته من همیشه به این موضوع تاکید داشته‌ام که باید برای بازی‌های حساس از داوران خوب استفاده شود تا خدای نکرده اشتباه سهوی هم پیش نیاید. به هر حال من قدردان داوران بازی با خراسان رضوی هستم و قضاوت خوبی داشتند.

علوانی با بیان اینکه به نظرم درباره داوری تیم ما و خراسان رضوی بزرگ‌نمایی شد، در حالی که داوری مشکلی نداشت، افزود: به نظرم با صحبت‌هایی که درباره داوری شد، می‌خواستند قهرمانی تیم پالایش نفت را زیر سوال ببرند و تلاش بازیکنانم را نادیده بگیرند. به هر حال نباید قهرمانی تیمم را زیر سوال ببرند و تمام قهرمانی ما دست خداوند بود. شاید باورتان نشود، وقتی در بازی با سایپا باختیم به شدت ناراحت بودم اما حسی به من می‌گفت که قهرمان می‌شویم. تاکنون چنین حس و حالی را تجربه نکرده بودم اما مطمئن شدم که تیمم قهرمان می‌شود. همین هم شد و در حالی که بازی تا ثانیه‌های پایانی با نتیجه تساوی دنبال می‌شد، در همان ثانیه‌ها به گل پیروزی رسیدیم و قهرمان شدیم. این قهرمانی به من ثابت کرد که همه چیز دست خدا است و ما نباید ناامید شویم و باید تا لحظات پایانی برای به دست آوردن هر موفقیتی بجنگیم.

وی عنوان کرد: سطح لیگ برتر بسیار بالا بود و به همین دلیل نیز سرنوشت تیم قهرمان به بازی پایانی کشیده شد. در مجموع لیگ پویا و با کیفیتی داشتیم و امیدوارم فصل به فصل شرایط فوتسال بانوان بهتر شود و مسابقات باکیفیت‌تر برگزار شود. در مجموع نیز داوری هم فراز و نشیب داشت اما داورن خوبی هم داشتیم که باید از آن‌ها تمجید کرد و قطعا داوران کم‌تجربه می‌توانند در کنار داوران باتجربه، به شرایط بهتری در قضاوت برسند. از تمام داوران نیز تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه برای ادامه همکاری با شما صحبتی داشته است؟ گفت: فعلا صحبتی نداشته‌ایم و باید دید در آینده چه چیزی رقم می‌خورد. امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: تیم سیرجان که قهرمان لیگ برتر فوتبال شد، قرار شد که در مسابقات آسیایی شرکت کند. امیدوارم برای فوتسال هم چنین اتفاقی بیافتد و پالایش نفت آبادان در رقابت‌های آسیایی حضور پیدا کند. قطعا حضور در چنین مسابقاتی، انگیزه تیم‌های ایرانی را بیشتر می‌کند و طبیعتا می‌توان در فصل‌های آینده، رقابت‌های باکیفیت‌تری را در لیگ برتر شاهد باشیم.

علوانی درباره تبعیض بین دستمزد تیم‌های آقایان و بانوان در لیگ برتر فوتسال، گفت: نسبت به دستمزد بازیکنان آقا و خانم در فوتسال تبعیض وجود دارد و این نسبت صفر به ۱۰۰ است. فوتبال هم که بماند.  من می‌گویم این تفاوت و تبعیض نباید باشد زیرا دختران هم به اندازه بازیکنان آقا تلاش می‌کنند و خیلی از دختران با همین دستمزدهایی که دریافت می‌کنند، خرج خانواده‌های خود را می‌دهند و منبع درآمدی‌شان است.

وی در پایان نیز با قدردانی از تیم ملی‌حفاری که در یک بازی حساس و سرنوشت‌ساز، جانانه و با شرافت بازی کرد، خاطر نشان کرد: جا دارد تشکر ویژه‌ای از تمام بازیکنان تیم ملی‌حفاری، کادرفنی و خانم زیبا سرپرست این تیم داشته باشم. این تیم امسال باتوجه به شرایطی که داشت، نتوانست برای قهرمانی بجنگند اما در بازی آخر شرافتمندانه کار کرد تا جام قهرمانی در خوزستان بماند.

انتهای پیام

منبع

قهرمانی تیمم را زیر سوال نبرند / دستمزدها در فوتسال بانوان و آقایان صفر به ۱۰۰ است!
www.isna.ir

دکمه بازگشت به بالا