زندگی

نیما عالمیان تنها نماینده ایران در المپیک توکیو

نیما عالمیان تنها نماینده ایران در المپیک توکیو

نوشاد عالمیان نماینده ایران در بازی‌های تنیس روی میز مسابقات المپیک توکیو خواهد بود.

نیما عالمیان تنها نماینده ایران در المپیک توکیو

به گزارش برنا ، فدراسیون جهانی تنیس روی‌میز ( ITTF ) لیست نهایی شرکت کنندگان در المپیک توکیو را منتشر کرد و نهایتا در بخش آقایان 65 بازیکن و در بخش بانوان 70 بازیکن جواز حضور در رقابت های انفرادی این مسابقات را بدست آوردند.

در رقابت های انفرادی که قرار بود 70 بازیکن حضور پیدا کنند در بخش آقایان 65 بازیکن مجوز گرفتند و سهمیه 5 بازیکن دیگر که بایستی از رنکینگ جهانی وارد المپیک می شدند به میکس دوبل اختصاص یافت تا نوشاد عالمیان نماینده کشورمان نتواند سهمیه مسابقات المپیک را کسب کند.

 نوشاد با شانس یازدهم در رنکینگ المپیک در صورتی که 5 سهمیه دیگر مثل بانوان به رنکینگ جهانی اختصاص داده می شد جواز حضور در المپیک توکیو را بدست می آورد و این چنین نشد و 6 بازیکن از رنکینگ به رقابت های المپیک راه پیدا کردند.

نیما عالمیان که روز 30 اسفندماه 1399 با قهرمانی در آسیای میانه موفق به کسب سهمیه المپیک شده بود تنها نماینده کشورمان در مسابقات انفرادی توکیو خواهد بود.

در رقابت های انفرادی مردان ، اروپا با 28 بازیکن از 19 کشور بیشتر ورزشکار را بین قاره ها دارد و آسیا نیز با 17 بازیکن از 11 کشور در رده دوم قرار دارد . 20 سهمیه مسابقات انفرادی نیز بین قاره های دیگر تقسیم شده است . در بخش مردان وایلد کارت به بازیکنی از کشور توگو رسید.

در بخش بانوان اما شرایط متفاوت شد و هر 70 سهمیه انفرادی به بازیکنان اختصاص یافت . در مسابقات انفرادی زنان ، قاره اروپا با 30 بازیکن از 19 کشور همانند مردان در جایگاه نخست است و آسیا با 21 بازیکن از 12 کشور در رتبه دوم ایستاد . 19 سهمیه باقی مانده به دیگر قاره ها اختصاص یافت . در بخش زنان وایلد کارت به ورزشکاری از کشور گویانا داده شد.

در مسابقات تیمی المپیک نیز 16 تیم حضور دارند که سهم اروپا 7 تیم و آسیا 5 تیم است.

در رقابت های میکس نیز 16 تیم از 16 کشور جهان حضور دارند که قاره های اروپا و آسیا هر کدام شش سهمیه کسب کردند.

منبع

نیما عالمیان تنها نماینده ایران در المپیک توکیو
www.borna.news

دکمه بازگشت به بالا