زندگی

ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه کرامت اعلام شد

ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه کرامت اعلام شد

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برنامه های حرم مطهر رضوی در دهه کرامت را تشریح کرد.

ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه کرامت اعلام شد

وی همچنین توجه به مسئله فلسطین و حمایت از جبهه مقامت، ترویج گفتمان حضور حداکثری در انتخابات، توجه به تداوم شرایط کرونایی و محدودیت ها، توسل به امام رضا(ع)، گره گشایی از مردم، مواسات و همدلی را از دیگر رویکردهای برنامه‌های دهه کرامت ذکر کرد.

13 برنامه محوری حجت‌الاسلام و المسلمین گنابادی‌نژاد با بیان اینکه 13 برنامه محوری ویژه ایام دهه کرامت تدارک دیده شده است، گفت: این برنامه‌ها با عناوین «جشن‌های لبیک یا امام»، «دختران خورشید»، «نقش ارادت»، «گلدسته‌های حرم»، «رسم دعبل»، «مناظرات رضوی»، «پویش بین‌المللی به لطف امام»، «همسفر تا بهشت»، «رواق کتاب»، «میهمان امام»، «در جوار عترت»، «برکت حضور» و «شکرانه همجواری» تدارک دیده شده است.

سخنرانی، قرائت زیارات و ادعیه، پرسمان و مناظرات رضوی، مدیحه‌سرایی، اجرای گروه‌های سرود و همخوانی قرآن کریم، مشاعره، شعر خوانی، تجلیل و معرفی افراد و خانواده‌های موفق، کرسی تلاوت رضوی، شعر، دکلمه خوانی و خوانش کتاب از جمله قالب های برنامه های دهه کرامت است. همچنین کرسی تلاوت رضوی از برنامه های قرآنی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی است که با حضور قاریان بین‌المللی از شبکه های استانی به صورت زنده و مستقیم از حرم پخش خواهد شد.

رواق دعبل رونمایی می شود حجت الاسلام گنابادی نژاد ادامه داد: یکی از برنامه های این ایام آئین رونمایی از رواق دعبل است که در این رواق محافل بین‌المللی شعر با حضور شاعران آئینی با محوریت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

برنامه هایی برای زائران غیرایرانی وی همچنین به برنامه‌های ویژه زائران غیر ایرانی اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه همواره تعداد کثیری از زائران غیر ایرانی اعم از زائران اردو، عرب و آذری زبان به بارگاه منور رضوی مشرف می شدند و در این ایام به دلیل شیوع بیماری کرونا از زیارت حضرت رضا(ع) محروم هستند، مدیریت زائران غیر ایرانی سه برنامه برای زائران عرب، اردو و آذری زبان در این ایام تدارک دیده است.

منبع

ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه کرامت اعلام شد
www.borna.news

دکمه بازگشت به بالا