اخبار

نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان

نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان

سازمان حقوق بشری «داون» به‌منظور افشای جزئیات جنایت رژیم‌ آل‌سعود نمایشگاهی مجازی برگزار کرده‌ است.

نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الواقع السعودی، «سازمان دموکراسی برای جهان عرب اکنون» به‌منظور نمایش جنایات حاکمان مستبد در خاورمیانه، به‌ویژه رژیم سعودی یک نمایشگاه مجازی تحت عنوان «نمایشگاه مجرمان» ترتیب داد.

سازمان دموکراسی برای جهان عرب اکنون در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسامی مقامات سعودی را که در بازداشت‌های خودسرانه، شکنجه و ناپدید شدن‌های اجباری نقش داشته‌اند فاش می‌کند.

سازمان مذکور تأکید کرد که این افشاگری شامل ارائه تخلفات و اقدامات قانونی انجام‌شده توسط رژیم سعودی علیه فعالان حقوق بشر، سیاستمداران و روزنامه‌نگاران صلح‌طلب است.

در ادامه این بیانیه آمده است که نمایشگاه مجرمان به‌طور مرتب در وب‌سایت بِروز می‌شود و از اطلاعات بِروز استفاده خواهد شد که هدف از این اقدام افشای اسامی مقامات متجاوز و فراخوانی دولتها برای اعمال مجازات‌های فردی علیه آنهاست.

 «سارا لی ویتسون» مدیر اجرایی این سازمان تأکید کرد که هیچ مستبدی نمی‌تواند استبداد خود را به‌تنهایی به کل کشور تحمیل کند و وقت آن رسیده است که این مستبدان در دولت‌های اقتدارگرای مصر و عربستان سعودی بهای جنایت خود را بپردازند.

وی در ادامه افزود: برخی از این مقامات دولتی سعی می‌کنند شغل خود را مخفی نگه دارند و گاهی اوقات برای پنهان کردن هویت خود تلاش می‌کنند. آنها نام‌های جعلی در محل کار خود استفاده می‌کنند تا در انظار پنهان بمانند اما شواهد و مدارکی وجود دارد که جزئیات نقض حقوق بشری آن‌ها را نشان می‌دهد.

وزارت امور خارجه آمریکا تأکید کرد که نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی و هدف قرار دادن مخالفان، این کشور را در لبه پرتگاه قرار داده است و گزارش حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا برای سال 2020 وضعیت اسفناک حقوق بشر در عربستان را برجسته کرده است.

بر اساس گزارش این وزارت‌خانه عربستان مرتکب نقض حقوق بشر مانند قتل‌های غیرقانونی، ناپدیدشدن‌های اجباری و بازداشت‌های خودسرانه شده است.

در این گزارش آمده است: ریاض به‌بهانه مبارزه علیه فساد مخالفان سیاسی را مورد هدف قرار می‌دهد.

انتهای پیام/+

منبع خبر

نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان
www.tasnimnews.com

دکمه بازگشت به بالا