اخبار

گرفتن رأی اعتماد کابینه نفتالی بنت و یائیر لاپید از پارلمان رژیم صهیونیستی

گرفتن رأی اعتماد کابینه نفتالی بنت و یائیر لاپید از پارلمان رژیم صهیونیستی

کابینه ائتلافی نفتالی بنت و یائیر لاپید پس از صحبت‌های طولانی در پارلمان رژیم اشغالگر قدس توانست رأی اعتماد نمایندگان صهیونیست را کسب کند.

گرفتن رأی اعتماد کابینه نفتالی بنت و یائیر لاپید از پارلمان رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشست پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) برای رأی اعتماد به کابینه و نفتالی بنت، نخست‌وزیر جدید این رژیم که ساعاتی پیش آغاز شده است بالاخره پس از صحبت‌های طولانی شاهد رأی‌گیری درباره دادن رأی اعتماد به کابینه ائتلافی بنت-لاپید بود.

در رأی‌گیری انجام شده در کنست، «میکی لیوی» از حزب یش عتید، ریاست پارلمان رژیم صهیونیستی را بدست آورد.

«میکی لیوی» از حزب یش عتید، ریاست کنست را بدست آورد

نمایندگان صهیونیست با تنها ۶۰ رأی موافق در مقابل ۵۹ رأی مخالف به کابینه شکننده نفتالی بنت و یائیر لاپید از دو حزب راست‌گرا و چپ‌گرا برای تشکیل دولت صهیونیستی آن‌هم بالاخره بعد از ۴ انتخابات در حدود ۲ سال گذشته در این رژیم، رأی اعتماد دادند.

بر این اساس بنیامین نتانیاهو پس از ۱۲ سال از نخست‌وزیری رژیم اشغالگر قدس برکنار شد و نفتالی بنت، رئیس حزب یامینا نخست‌وزیری این رژیم را در دست گرفت.

نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شد 02

نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شد

نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شد 02

پس از رأی اعتماد کنست به نفتالی بنت، وی مراسم سوگند را برگزار کرد تا به ۱۲ سال دوران نخست‌وزیری نتانیاهو پایان بدهد و از این پس نتانیاهو در کنست، ریاست احزاب مخالف کابینه را برعهده خواهد داشت.

نفتالی بنت، سیزدهمین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی‌وششمین کابینه رژیم اشغالگر قدس شد.

نفتالی بنت به‌عنوان نخست‌وزیر سوگند یاد کرد

نتانیاهو در کنست، ریاست احزاب مخالف کابینه را برعهده خواهد داشت

«یائیر لاپید» نیز در نشست کنست سوگند یاد کرد تا به‌عنوان دومین نخست‌وزیر جایگزین در تاریخ رژیم صهیونیستی لقب بگیرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به نفتالی بنت برای رأی اعتماد نمایندگان کنست به کابینه پیشنهادی او و انتخابش به‌عنوان نخست‌وزیر جدید رژیم اشغالگر قدس تبریک گفت.

رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی گفت: «مشتاق همکاری با نفتالی بنت برای تقویت روابط نزدیک و پایدار هستیم.»

همزمان با سقوط بنیامین نتانیاهو از مقام نخست‌وزیری، هزاران شهروند صهیونیست در سرزمین‌های اشغالی فلسطین برای جشن و شادی به خیابان‌ها آمده‌اند.

براساس توافق کابینه ائتلافی جدید، نفتالی بنت و یائیر لاپید هر دو در سیاست‌های این کابینه شکننده حق وتو دارند و لاپید پس از ۲ سال به‌عنوان نخست‌وزیر فعالیت خواهد کرد.

کابینه ائتلافی شکننده جدید رژیم صهیونیستی از ۸ حزب تشکیل شده و برای نخستین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی، کابینه ائتلافی شامل حزبی است که نماینده ۲۱ درصد از اعراب ساکن در سرزمین‌های اشغالی است.

انتهای پیام/

منبع خبر

گرفتن رأی اعتماد کابینه نفتالی بنت و یائیر لاپید از پارلمان رژیم صهیونیستی
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا