tamasha

انتخاب درجه سنی بزرگسال برای بازی Assassin s Creed: Mirage

-

در Showcase بازی Assassin’s Creed چه گذشت؟

در این مطلب به بررسی کامل Showcase بازی Assassin’s Creed در رویداد Ubisoft Forward 2022 می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

در Showcase بازی Assassin’s Creed چه گذشت؟

در این مطلب با بررسی کامل Showcase بازی Assassin’s Creed در جریان رویداد یوبیسافت فوروارد همراه وبسایت گیم سیتی باشید.

همانطور که از مدت‌ها قبل وعده داده شده بود، شب گذشته رویداد Ubisoft Forward به صورت رسمی برگزار شد. در جریان این رویداد از عناوین و برنامه‌های مختلف یوبیسافت و استودیوهای زیر مجموعه آن رونمایی صورت گرفت. اما بدون شک مهم‌ترین بخش این رویداد، Showcase بازی Assassin’s Creed بود. طی ماه‌های اخیر منابع مختلفی به رونمایی از چندین پروژه در حال ساخت این فرنچایز طی رویداد نام برده اشاره داشتند. اما شاید کم‌تر کسی انتظار چنین رونمایی‌های بزرگی را در سر داشت. از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی و مرور کامل اتفاقات Showcase ویژه این سری محبوب بپردازیم. پیش از شروع مطالعه ادامه این مطلب، خودتان را برای غرق شدن در تاریخ آماده کنید!

شب گذشته و در اولین قدم، شرکت یوبیسافت اقدام به رونمایی از تریلر رسمی بازی Assassin’s Creed Mirage کرد. این عنوان مطابق تمامی شایعات مطرح شده در شهر بغداد جریان دارد و شخصیت بسیم از بازی AC Valhalla به عنوان پروتاگونیست آن به بازیکن‌ها معرفی می‌شود. اتفاقات این نسخه حدود 20 سال پیش از بازی والهالا جریان دارد. این عنوان در واقع به دوران جوانی شخصیت بسیم و چگونگی پیوستن او به فرقه Hidden Ones می‌پردازد. می‌دانیم که در این بازی دیگر خبری از مکانیزم‌های ژانر نقش آفرینی نخواهد بود. بلکه بازی نام برده این فرنچایز را به ریشه‌هایش بازمی‌گرداند و در جریان آن بازیکن‌ها می‌توانند مجددا با انجام امور مخفی کاری و پارکور ماموریت‌هایشان را تکمیل کنند.

بدون شک بسیاری از بازیکن‌ها و طرفداران مجموعه Assassin’s Creed همواره خواهان یک بازی از این سری با محوریت دوره فئودال کشور ژاپن بوده‌اند. حال یوبیسافت قصد دارد تا این خواسته را برآورده کند و بازیکن‌ها را غرق در این بازه زمانی کند. متاسفانه به غیر از یک تیزر تریلر کوتاه هیچ‌گونه اطلاعات بیشتری پیرامون این پروژه در جریان رویداد Ubisoft Forward منتشر نشد. مطابق این تیزر، شخصیت اصلی این بازی عضو گروه شینوبی یا به اصطلاح قاتلین حرفه‌ای و مزدور این دوره تاریخی از کشور ژاپن است.

بیشتر فعالیت‌های این گروه به قرن‌های 15م تا 17م میلادی بازمی‌گردد. بنابراین داستان این بازی نیز احتمالا در فاصله زمانی مطرح شده، جریان خواهد داشت. استودیو بازی سازی Ubisoft Quebec ساخت این نسخه از سری AC را برعده دارد. این استودیو بیشتر برای ساخت بازی Assassin’s Creed Odyssey شناخته می‌شود. طبق اعلام عوامل این تیم توسعه دهنده، بازی AC Red نیز یک اثر نقش آفرینی جهان باز خواهد بود. هنوز تاریخ مشخصی برای عرضه این پروژه بدون عنوان از جانب یوبیسافت اعلام نشده است. اما انتظار می‌رود که پس از انتشار بازی AC Mirage در سال 2023، بازیکن‌ها می‌توانند با یک فاصله چندین ماهه به تجربه این بازی بپردازند.

نتیجه نهایی ماجراجویی‌های شخصیت Eivor از بازی Assassin’s Creed Valhalla سرانجام در جریان اتفاقات بسته الحاقی The Last Chapter مشخص خواهد شد. طبق اعلام عوامل شرکت یوبیسافت، این بسته الحاقی آخرین محتوای توسعه یافته برای بازی مذکور خواهد بود. محتوای جدید این بازی به صورت رایگان در دسترس بازیکن‌ها قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود که طی ماه‌های آتی برای تمامی پلتفرم‌ها منتشر شود. مطابق تیزر تریلر منتشر شده از این DLC، شخصیت Eivor در حال کاوش در خاطراتش است. او باور دارد که تمام کارهای ممکن برای بهبود شرایط مردمانش را انجام داده و ماجراجویی‌هایش در حال پایان یافتن است.

براساس اعلام گرت گلاور (Gareth Glover) کارگردان حاضر در استودیو Ubisoft Montreal، اتفاقات این بسته الحاقی تقریبا دنباله مستقیمی برای داستان بازی محسوب می‌شوند. بنابراین بازیکن‌ها می‌بایست انتظار بازگشت برخی از شخصیت‌های کلیدی داستان را داشته باشند. هنوز اطلاعات بیشتری در مورد آرک داستانی این بسته الحاقی و چگونگی اتمام ماجراجویی‌های Eivor اعلام نشده است. بازی AC Valhalla هم‌اکنون برای پلتفرم کامپیوتر و کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در دسترس قرار دارد.

یکی دیگر از پروژه‌های تازه معرفی شده از جانب شرکت یوبیسافت طی رویداد یوبیسافت فوروارد، بازی جدید مجموعه Assassin’s Creed با نام رمزی Hex است. تیزر بسیار کوتاه منتشر شده از این اثر کافی است تا هریک از بازیکن‌ها و طرفداران این فرنچایز برای انتشار این عنوان لحظه شماری کنند. در این تیزر یک شی چوبی را می‌بینیم که از درختان آویزان شده و نمادی برای جادو و جادوگرها است. به گفته تام هندرسون (Ton Henderson) منبع برجسته حوزه بازی‌های ویدیویی داستان این بازی در قرن 16م میلادی و در منطقه اروپا جریان خواهد داشت. گفته می‌شود که تمرکز اصلی این عنوان روی اتفاقات مرتبط با محاکمه جادوگران قرار دارد. اما هنوز اطلاعات بیشتری از جانب شرکت ناشر یا تیم بازی سازی Ubisoft Montreal منتشر نشده است.

مطابق آن‌چه که وعده داده شده بود، سرانجام از پروژه بزرگ Assassin’s Creed Infinity توسط یوبیسافت رونمایی شد. مارک الکسیس کوتی (Marc Alexix Cote)، کارگردان خلاق عناوینی نظیر AC Syndicate با حضور در رویداد یوبیسافت فوروارد اطلاعات مختلفی را از این پروژه منتشر کرد. طبق اعلام او AC Infinity یک بازی نیست، بلکه به عنوان یک نقطه ورود برای حضور بازیکن‌ها در آینده این مجموعه محبوب عمل خواهد کرد. درواقع این پروژه سبب می‌شود تا بازیکن‌ها شخصا به محیط Animus به عنوان یک ماشین زمان دسترسی یابند و در تجربه‌های گوناگون جهان این فرنچایز کاوش کنند.

مارک کوتی همچنین متذکر شد که در کنار کسب تجربه‌های تک نفره، بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا به شیوه‌های شگفت انگیز با یک‌دیگر از طریق این پروژه تعامل داشته باشند. البته هنوز مشخص نیست که اضافه شدن یک بخش چند نفره کاملا متفاوت به جهان Assassin’s Creed چگونه خواهد بود. درصورتی‌که به خاطر داشته باشید، در برخی عناوین گذشته این سری نظیر بازی AC Brotherhood یا بازی AC Black Flag یک بخش چند نفره وجود داشت. البته این بخش‌ها تجربه بسیار محدودی را در اختیار بازیکن‌ها می‌گذاشتند. چراکه اشخاص صرفا می‌بایست به صورت مخفیانه اقدام به کشتن دیگر بازیکن‌ها می‌کردند. از این رو می‌توان انتظار داشت که بخش چند نفره پروژه Infinity یک تجربه بسیار بزرگ و قابل توجه را به بازیکن‌ها هدیه خواهد داد. مشابه با سایر پروژه‌های مطرح شده در این مطلب، اطلاعات بیشتری نیز حول AC Infinity در دسترس نیست.

مشابه با شایعاتی که طی روزهای اخیر منتشر شده بود، شرکت یوبیسافت از یک بازی Assassin’s Creed برای پلتفرم موبایل رونمایی کرد. این عنوان در دوران چین باستان جریان دارد و هم‌اکنون با نام رمزی Jade شناخته می‌شود. این بازی احتمالا در آینده نزدیک برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و iOS منتشر خواهد شد. جهان باز بودن این اثر به بازیکن‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از حرکات پارکور از دیوار چین بالا بروند یا به کاوش در جهان گسترده آن بپردازند. هنوز اطلاعات چندان زیادی پیرامون این پروژه در دسترس نیست. البته انتظار می‌رود که داستان و اتفاقات آن هیچ‌گونه تاثیری را روی سیر داستانی نسخه‌های اصلی این فرنچایز نداشته باشد!

نظر شما در مورد Showcase بازی Assassin’s Creed چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام شما (اجباری)

ایمیل شما (اجباری)

اطلاعات مرا در مرورگر ذخیره کن

تمام حقوق این سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی Game City می باشد.

انتخاب درجه سنی بزرگسال برای بازی Assassin s Creed: Mirage

انتخاب درجه سنی بزرگسال برای بازی Assassin s Creed: Mirage

کمپانی یوبی‌سافت به تازگی با انتشار تریلری از نسخه‌ی جدید سری اساسینز کرید با نام Assassin’s Creed Mirage رونمایی کرده است.

این بازی که در شعبه‌ی یوبی‌سافت در بوردوی فرانسه (Ubisoft Bordeaux) در دست ساخت است، در شهر بغداد عراق جریان دارد. در توضیحات بازی آمده است که در قرن نهم میلادی، بغداد در اوج خود قرار دارد و در علم، هنر، نوآوری و تجارت در جهان پیشتاز است. در میان منظره‌ی شهری شلوغ آن، یک یتیم جوان که با گذشته‌ای غم انگیز یعنی مرگ مادرش درگیر است، باید در خیابان‌های شهر تلاش کند تا زنده بماند. در بازی شما در نقش بازیم (Basim) قرار خواهید گرفت و به عنوان یک دزد خیابانی حیله گر به دنبال پاسخ به سوالات مختلف و عدالت هستید.

پس از یک عمل مرگبار، بازیم از بغداد فرار می‌کند و به یک سازمان باستانی به نام The Hidden Ones می‌پیوندد. در حالی که او آیین‌های اسرارآمیز و عقاید قدرتمند آن‌ها را یاد می‌گیرد، توانایی‌های منحصربه‌فرد خود را بهبود بخشیده و ماهیت واقعی خود را کشف می‌کند. او همچنین به یک عقیده‌ و طرز فکر جدید دست پیدا می‌کند که سرنوشت او را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که هرگز تصورش را نمی‌کند. روشان (Roshan) یکی دیگر از شخصیت‌های بازی است پس از فرار از ظلم و ستم، تبدیل به یک قاتل چیره دست در قلعه‌ی The Hidden Ones، یعنی الموت شده است. او بازیم را به عنوان اولین شاگرد، زیر پر و بال خود می‌گیرد.

اساسینز کرید میراژ

به طور کلی داستان بازی نحوه‌ی تبدیل یک مرد جوان جسور به یک قاتل حرفه‌‌ای با سرنوشتی عجیب و غریب است. در این میان او با شخصیت‌هایی روبرو می‌شود که سرنوشت او را شکل می‌دهند. از نکات کلیدی بازی می‌توان به مکانیک‌های پارکور بهبود یافته اشاره کرد. شما می‌توانید در بازی قراردادهایی جهت ترور شخصیت‌ها ببندید، سرنخ‌های حیاتی را جمع‌آوری کرده و مخفیانه اهدافی را با انیمیشن‌هایی جذاب‌تر از همیشه از بین ببرید.

در این میان می‌توانید شهری متراکم و پر جنب و جوش را کاوش کنید که ساکنان آن به هر یک از اقدامات شما واکنش نشان می‌دهند. اسرار چهار منطقه‌ی منحصر‌به‌فرد، از الکرخ در غرب شهر گرفته تا باغ‌های سرسبز شهر گرد در مرکز به همراه رویدادهای شگفت‌انگیز منتظر کشف شدن هستند. همچنین می‌توانید با شخصیت‌هایی تاریخی که عصر طلایی بغداد را شکل دادند، تعامل کنید. در واقع بازی قرار است یک برداشت مدرن از تمامی المان‌هایی باشد که به مدت ۱۵ سال این سری را شکل داده‌اند. سفر به الموت، خانه‌ی افسانه‌ای اساسین‌ها، ادای احترامی به نسخه‌ی اول مجموعه است.

بازی Assassin’s Creed Mirage در سال ۲۰۲۳ برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. در ادامه می‌توانید تریلرها و تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

درجه سنی بازی Assassin s Creed: Mirage مشخص شد [بروزرسانی]

دکمه بازگشت به بالا